VIDEO férové gesto

To je frajer! Kanonýr Klose přiznal branku rukou a v Itálii je za hrdinu

Miroslav Klose
Zdroj: isifa.com

Na tenhle zápas Miroslav Klose hned tak nezapomene! Německý útočník v barvách Lazia se trefil už ve třetí minutě zápasu Serie A proti SSC Neapol, a římský celek mohl vést 1:0, Klose ale vzápětí přiběhl k rozhodčímu a přiznal, že dal gól rukou. Sudí Luca Banti, který branku původně uznal, své rozhodnutí přehodnotil,

Za toto superférové gesto se Klosemu dostalo hodně chvály. „Za to si zaslouží metál,“ řekl kapitán Neapole Paolo Cannavaro. „Bravo!“ provolal trenér Walter Mazzarri. Kloseho ocenili i ostatní hráči a fanoušci soupeře, kteří už už začínali zuřit.

To je ale všechno, co může Kloseho hřát, protože dál už to byla pro Lazio katastrofa. Edinson Cavani ještě do poločasu zařídil dvoubrankové vedení Neapole, po přestávce se trefil ještě Uru Knipser.

Němec ale nakonec přece jen něco získal. Spoustu sympatií! V Itálii je teď hrdinou. „Člověk se může stát mistrem, ale gentlemanem se rodí. Klose by měl dostat prémii za fair play. Je to mistr, gentleman, hrdina,“ opěvuje ho Coriere dello Sport.