Talent Vydra hrál poprvé ligu za Udine. Je to splněný sen, prohlásil

Matěj Vydra
Zdroj: Mediafax
Matěj Vydra. Archivní foto

Až sedm zápasů před koncem italské ligy se útočník Matěj Vydra dočkal prvního startu v dresu Udine. I když jeho tým v souboji s AS Řím prohrál 1:2, střídající Vydra i tak označil osm minut strávených na hřišti za splněný sen.

Ovšem i krátký čas strávený na hřišti Vydru v sobotu nadchl. Stěží si mohl přát lepší dárek k devatenáctým narozeninám, které oslaví 1. května.

"Čekal jsem dlouho, ale přišlo to. I když to bylo jen osm minut a prohráli jsme, nikdo už mi nevezme, že jsem okusil Serii A," řekl Vydra na internetových stránkách společnosti manažera Ondřeje Chovance, který talentovaného fotbalistu zastupuje.

Vydra se může pyšnit i tím, že je nejmladším českým hráčem, který v italské lize kdy nastoupil. "Je fajn, že jsem v něčem první a je vidět, že to tady se mnou myslí vážně. Jsem za to moc rád a doufám, že ještě půjdu nahoru," uvedl Vydra, který věří v ještě větší herní vytížení v závěru sezony.

"To záleží na trenérovi. Teď jsem hrál osm minut a dalším cílem je hrát třeba dvacet. No a nejlepší by bylo, kdybych dal gól. To by mi pomohlo ještě víc," řekl Vydra.

Musel být hodně trpělivý, než se od kouče Franceska Guidolina dočkal šance i v ligovém zápase. Nyní rodákovi z Chotěboře nahrála i smůla chilského spoluhráče a konkurenta z útočné řady Felixe Sáncheze, který si těsně před zápasem obnovil svalové zranění a Vydra se dostal do nominace místo něj.

"Na lavičku jsem původně jít neměl. Už samotná nominace na zápas je v téhle obrovské konkurenci pocta, vždyť je mi osmnáct," uvedl Vydra, který v Udine musí bojovat s dalšími útočníky zvučných jmen.

V týmu působí Antonio di Natale, s 26 brankami nejlepší střelec italské ligy, či zkušený Bernardo Corradi, což mládežnickému českému reprezentantovi ztěžuje pozici při boji o místo v kádru.

V sobotu však Vydra, který v české lize loni na jaře stačil odehrát jen čtrnáct utkání a vstřelit čtyři branky za Ostravu, měl šťastný den. V 82. minutě šel jako poslední střídající hráč Udine do hry.

"Byl jsem šťastný a ještě víc, když jsme minutu po mém příchodu na hřiště vyrovnali. Snad jsem to trochu oživil," komentoval situaci z 87. minuty, kdy Di Natale vyrovnal. V hektickém závěru Udine propáslo šanci na vítězný gól a naopak jej ztrestal hvězdný střelec Francesco Totti. Ten ve čtvrté minutě nastavení strhl svým druhým gólem v zápase výhru na stranu Říma.

"Je to škoda, aspoň remíza by byla dobrá. Takhle na nás AS Řím ztrácí už jen tři body. Všichni byli strašně smutní," líčil Vydra. Odstup Udine na pátém místě, zaručujícím start v Evropské lize, na AS Řím se tak dál tenčí.