Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.3. 2011 19:48

Světoběžník Franz Straka se vrací z Austrálie, bude trénovat polskou Gdyni

Témata:

Novým trenérem polského prvoligového fotbalového klubu Arka Gdyně se stal český kouč František Straka, který naposledy působil v australském North Queensland Fury.

Muž, který střídá fotbalové kluby častěji než ponožky, po ročním angažmá v australském North Queensland Fury, opět mění tým. Ikdyž tentokrát jako v mnoha předchozích případech nešlo o nespokojenost vedení s výkony mužstva pod Strakovým vedením, ale o vyschlou klubovou pokladnu.
 

Slunnou Austrálii tak Straka mění za chladné Polsko, kde usedne na lavičku předposledního ligového týmu, jímž je Arka Gdyně, kde vystřídá odvolaného kouče Dariuse Paszeka. Ten vedl tým naposledy při remíze 1:1 se Zaglebie Lubin. Strakovým asistentem bude Slovák Roman Berta, který se Strakou spolupracoval už při jeho působení v Ružomberoku.
 

V české nejvyšší soutěži vedl Straka Teplice, Spartu, Viktorii Plzeň nebo České Budejovice. V zahraničí koučoval Wuppertaler SV, LR Ahlen v Německu a Wacker Tirol v Rakousku. Na jeden zápas byl i trenérem české reprezentace. Za národní tým odehrál v době aktivní kariéry 35 zápasů.
 

Není bez zajímavosti, že v posledních šesti letech vystřídal kouč, který opouští trenérskou lavičku téměř ještě dříve než na ni usedá, devět týmů.

tn.cz / Mediafax