Publikováno 11. 4. 2012

Sparta v poháru porazila Jablonec, rozhodl mladík Krejčí

Ladislav Krejčí
Zdroj: Mediafax

Fotbalisté Sparty Praha vyhráli ve středečním prvním semifinálovém duelu Poháru České pošty nad Jabloncem 1:0. Sparta vytěžila ze své převahy jediný gól, který v 17. minutě vstřelil Ladislav Krejčí.

Utkání dvou ze čtyř elitních celků nejvyšší domácí pohárové soutěže, byť by mělo mít v semifinále už vysoký prestiční náboj, příliš nenadchlo. Před prořídlými tribunami se nehrálo v příliš vysokém tempu, hra byla rozkouskovaná do řady soubojů. Sparta byla v prvním poločase výrazně lepším týmem. Dokázala si poradit s vysunutým presinkem hostí a první šanci připravil Matějovskému Krejčí. Špílmachr Sparty však ze stoprocentní pozice minul. V 17. minutě vzal na sebe Krejčí gólovou zodpovědnost sám. Pamič přihrával Keričovi, jenž se postavil na hrot místo Kweukeho, odražený míč však Ladislav Krejčí bez váhání poslal baz váhání do protilehlého horního rohu.

Byl to však jediný gól prvního poločasu. Jarošík po akci Sionka totiž těsně minul, Keričovu střelu po Pamičově přihrávce brankář hostí Špit vykopl. Keričovi se nepodařilo skórovat ani ve 31. minutě. Po průniku Holka dostal chorvatský střelec přihrávku před penaltový bod, vyučil kličkou stopera Pavlíka, ale namířil špatně a Špit ránu bez potíží vyrazil.

Po přestávce nahradil Keriče Kweuke, ještě víc vyrostl výkon Krejčího a do 55. minuty mohl dostat Jablonec další tři branky. Kweuke však po akci Matějovského a Pamiče zakončoval nedůrazně. Potom Krejčí obešel tři obránce a nahrál Kweukemu, jemuž balón ukopl Beneš, Sionko z dobrých 25 metrů trefil břevno. Po hodině hry to už mohlo být tak 6:0, jenže Holek po akci Hušbauera a Krejčího minul branku a Hušbauer po Krejčího sklepnutí trefil Špita. Jablonec sice nehrál pasivně, ale hrál většinou středem, jeho brejky byly většinou nedůrazné, končily buď chybnou přihrávkou nebo nebo ztrátou míče v souboji před šestnáctkou. Výjimečně někdo z hostí vystřelil z nepřesně dálky, jako třeba Beneš v 74. minutě.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Posledních deset minut po příchodu Václava Kadlece hrála Sparta na dva útočníky, ale bez nebezpečí pro Špita. Nepomohlo ani rozčilování generálního sportovního manažera Sparty Jaroslava Hřebíka, jehož musel hlavní sudí Pavel Královec důrazně uklidňovat. Naopak měl v 86. minutě velkou šanci na vyrovnání Lafata, ale nezasáhl střílený centr Vošahlíka. Odveta se hraje příští čtvrtek v Jablonci.

Pohár České pošty - 1. zápas semifinále:

AC Sparta Praha - FK BAUMIT Jablonec 1:0 (1:0)
Branka: 17. Krejčí. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kordula. ŽK: V. Kadlec - Eliáš, Loučka, Lafata. Diváci: 2603.