Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 5. 2012
NEAPOL ZÍSKALA ITALSKÝ POHÁR

Slovák Hamšík dodržel slib a šel dohola

Témata:

Slovenský záložník Marek Hamšík dostál svému slibu a po vítězství fotbalistů Neapole nad Juventusem Turín (2:0) ve finále Italského poháru se nechal téměř dohola ostříhat.

Hráči Neapole získali trofej poprvé od dob působení slavného Argentince Diega Maradony v klubu v roce 1987. Jejich radost byla o to větší, že zdolali fotbalisty "Staré dámy", kteří neprohráli 43 duelů po sobě.
 

"Je to velké vítězství Neapole. Získali jsme pro klub trofej po dlouhých letech. Po více než dvou desetiletích. Zároveň je to můj první pohár v kariéře. Takže fantazie!" uvedl Hamšík pro svou oficiální internetovou stránku.
 

Úvodní gól utkání na Olympijském stadionu v Římě dal Edinson Cavani v 62. minutě z pokutového kopu, když potrestal faul brankáře Marca Storariho na Ezequiela Lavezziho.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Sedm minut před koncem řádné hrací doby přišla Hamšíkova chvíle a slovenský hráč pojistil výhru druhým gólem. Poté splnil svůj předzápasový slib.
 

"Vyhráli jsme Italský pohár, takže vlasy šly dolů. Stříhat začal Paolo Cannavaro. Dokončil to Christian Maggio," popsal Hamšík.

Mediafax