Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 30. 1. 2015
zimní posila

Slavii se splnil sen. Získala obránce z AC Milán!

Kristian Tamas
Zdroj: AC Milán
Kristian Tamas

Slavia získala před odletem na herní soustředění do Turecka posilu. Do Edenu přichází na půlroční hostování s opcí na přestup levý obránce Krizstián Tamás z AC Milán.

„Domluvili jsme s AC Milán, hráčem i agentem. Můžu potvrdit, že jsme Krisztiána Tamáse získali na půlroční hostování s následnou opcí na přestup a tříletým kontraktem," potvrdil sportovní ředitel Slavie Karol Kisel.


„Je potřeba ještě dotáhnout administrativní věci a všechny potřebné náležitosti k realizaci, ale v sobotu nebo nejpozději v průběhu dalších dnů by se k nám měl v Turecku připojit. Měla by to pro nás být určitě velice zajímavá posila,“ okomentoval příchod maďarského obránce Karol Kisel.


Levý obránce byl ve Slavii už v prosinci na testech. „V mezibloku před Vánocemi nás přesvědčil. Má velmi dobrou levou nohu, je dobrý v defenzivně a hlavně kvalitně podporuje útok,“ charakterizoval čerstvou posilou trenér Miroslav Beránek.


„V době, kdy se ten příchod nedařilo dotáhnout do konce, to byl právě Krizstián, kdo chtěl do Slavie přijít a výrazně pomohl tomu, že se nakonec tento příchod podařilo zrealizovat,“ doplnil trenér Beránek.


Maďarský levý obránce Krisztián Tamás se narodil 18. dubna 1995 v Budapešti. 180 centimetrů vysoký levonohý hráč v mládeži nastupoval nejprve za Újpest, následně se dostal do mládežnické akademie Haladás.


V roce 2011 měl nabídky z řady klubů, například Tottenhamu nebo Arsenalu, nakonec si vybral možnost přestoupit do slavného AC Milán. Tamás patří také do mládežnických reprezentačních výběrů Maďarska.

TN.cz