Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 27.8. 2012 17:44
LOUČENÍ

Reprezentant Libor Sionko (35): Končím! Chci se věnovat rodině

Libor Sionko
Zdroj: Mediafax
Libor Sionko
Témata:

Fotbalista Libor Sionko v pětatřiceti letech ukončil kariéru. Bývalý reprezentant se tak rozhodl i přesto, že měl několik nabídek na pokračování.

Ofenzivní záložník hrál naposledy ve Spartě, kde mu na konci uplynulé sezony skončila smlouva. I přesto, že mu na stole leželo několik nabídek, aby si svou kariéru prodloužil, tak se rozhodl skončit.

 

"Po odchodu ze Sparty jsem zvažoval, zda ještě setrvat v kolotoči profesionálního sportu, ale nakonec jsem se rozhodl, že je nejlepší chvíle na oznámení konce. Prožil jsem zajímavou kariéru, mám na co vzpomínat. Čas ale nelze zastavit, teď se budu věnovat především rodině,“ uvedl Sionko v tiskové zprávě.

 

Nejslavnější období na klubové úrovni zažil Sionko ve Spartě, kde získal čtyři mistrovské tituly. Dvakrát ovládl i rakouskou nejvyšší soutěž, nejprve se Štýrským Hradcem a pak s Austrií Vídeň. Jeden titul slavil také v Dánsku s Kodaní. Na kontě má také několik zápasů v dresu slavného skotského klubu Glasgow Rangers.

 

V reprezentačním dresu nasbíral 41 startů. V národním týmu dal 8 gólů. Zúčastnil se dvou velkých akcí. V roce 2006 si zahrál na mistrovství světa a o dva roky později na evropském šampionátu, kde byl zvolen nejlepším hráčem českého týmu. Na obou akcích ale Češi skončili v základní skupině.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Vrátka do velkého fotbalu si ale nechává otevřená. To by se ale muselo jednat o nabídku, která by ho chytla za srdce.

 

"V současné chvíli to ale nepovažuji za pravděpodobné. Musel bych mít pocit, že se budu ještě fotbalem bavit,“ uvedl Sionko. "Celou kariéru jsme byli na cestách, už jsem nechtěl nikde kočovat a dojíždět za rodinou, která mě nyní i díky zaměstnání manželky potřebuje více doma," dodal Sionko. 

TN.cz