Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 11. 2010

Šéf UEFA Platini: Potřebujeme sportovní policii

Michel Platini
Zdroj: Mediafax
Michel Platini
Témata:

Nejvyšší představitel evropského fotbalu Francouz Michel Platini by rád přivítal vznik sportovní policie.

Šéf Evropské fotbalové unie (UEFA) Michel Platini se v rozhovoru pro německý list Welt am Sonntag nechal slyšet, že by v boji proti korupci ve fotbale i ovlivňování fotbalových zápasů přivítal vznik sportovní policie. Vyšetřování by se pak neměla věnovat UEFA.
 

"Potřebujeme mezinárodní sportovní policii,," vyhlásil šéf UEFA. Ten byl myšlence agentury, která se bude snažit hlídat pořádek v zákulisí nakloněn už dříve. Teď se otázka sportovní policie opět oživila a to po obvinění Spyrose Marangose, bývalého pokladníka Kyperské fotbalové asociace. Ten obvinil UEFA z korupčního jednání ohledně hlasování o pořadatelství EURO 2012, které nakonec uspořádá Polsko spolu s Ukrajinou.
 

Marangos má údajně důkazy o tom, že někteří členové UEFA při hlasování brali úplatky. "Když jde o sportovní oblast, tak můžeme vyšetřovat. Když jde ale o trestný čin nebo o podezření z jeho spáchání, tak by měl vše řešit někdo kvalifikovanější. My nejsme Scotland Yard, ale UEFA," dodal Platini.
 

Známý Francouz se rovněž vyjádřil proti myšlence FIFA, že by se mělo o pořadatelství MS 2018 a 2022 rozhodovat v jednu chvíli. Hlasování se má uskutečnit 2. prosince v Curychu. "Tahle myšlenka se mi nelíbí. MS 2022 bude přece až za dvanáct let. Na všechno je dost času, nemáme kam spěchat," pustil se do FIFA bývalý vynikající fotbalista Michel Platini.
 

Navíc FIFA už ve čtvrtek vzala dvěma funkcionářům hlasovací práva ohledně dějiště MS 2018 a 2022. Členové výkonného výboru FIFA Amos Adamu a Reynald Temarii přišli o právo hlasovat poté, kdy je začala vyšetřovat etická komise FIFA.

tn.cz / Mediafax