Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 3. 2015
twitter nenávist

Je mu 15 let a už vyšetřuje ho policie. Rasisticky urazil hvězdu

Danny Welbeck
Zdroj: isifa.com

Dávejte si pozor, co píšete na sociální sítě. Jeden takový příspěvek se totiž nevyplatil mladému příznivci Manchesteru United. Za „zas*aného negra“ adresovaného bývalému hráči rudých ďáblů ho teď totiž vyšetřuje policie.

Odchod k rivalovi fanoušci těžko skousávají. A když se hráč v novém dresu proti svému bývalému týmu trefí, bývá teprve zle. Danny Welbeck je odchovancem manchesterské kopané, do Premier League nahlédl právě v jeho dresu, na začátku letošní sezóny se však stal spoluhráčem Tomáše Rosického v londýnském Arsenalu.

 

Právě v jeho barvách přispěl v minulém týdnu brankou k porážce Manchesteru United ve čtvrtfinále slavného FA Cupu. To ovšem nelibě nesl mladý fanoušek United. Rozezlený hoch využil i tmavé barvy pleti čtyřiadvacetiletého fotbalisty a na sociální síti napsal: „Welbeck je pro mě mrtvý, zku*vený negr…“.

 

A to nebylo vše. Hoch peprnými výrazy naplnil takřka celou kapacitu tweetu. Informace se však dostala ke strážcům pořádku. „V souvislosti s podezřením na rasistické chování byl 12. března večer zatčen patnáctiletý muž,“ potvrdil policejní mluvčí.

 

Tweet zmíněného chlapce nebyl ale zdaleka jediným projevem, který doprovázel Welbeckův úspěšný návrat na Old Trafford v dresu soupeře. Řada lidí přeje fotbalistovi smrt, jeden člověk zašel dokonce ještě dál, když vyhrožoval, že Welbecka zabije.

TN.cz