Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 4. 2015
smutná věc

Rasismus mezi dětmi! Rodiče bučeli na desetileté fotbalisty

Tým AC Milán U10
Zdroj: Twitter.com

Na turnaj v italském Forte dei Marmi zřejmě jen tak nezapomenou malí fotbalisté slavného AC Milán. Během vítězného utkání nad vrstevníky z klubu Paris St. Germain totiž na hráče tmavé pleti v dresu italského celku údajně rodiče fotbalistů soupeře bučeli a pískali.

Oba týmy se střetly v rámci semifinále turnaje Universal Cup. Milánští svého francouzského soupeře smetli 4:0, od příznivců Paris St. Germain však museli přetrpět nechutné chování. Někteří z rodičů totiž měli na hráče italského celku pískat pokaždé, když se některý z fotbalistů tmavé pleti dostal k balónu.K incidentu se už vyjádřilo i vedení AC Milán: „Byli jsme informováni o rasistickém incidentu během turnaje, nechceme to ale zveličovat. Doufáme, že tyto zprávy nejsou pravdivé, nebo že šlo o ojedinělou událost,“ stojí v klubovém prohlášení.

 

Organizátoři turnaje nechtěli situaci nijak komentovat. Kdo se ale rozčílil, byl známý fotbalový agent Mino Raiola: „Je šokující, že rodiče bučeli na desetileté děti. Hlavy vzhůru, chlapci! Jsme silnější než rasismus," napsal manažer, který zastupuje například Zlatana Ibrahimoviče, Maria Balotelliho či Paula Pogbu.

 

Členy milánského výběru do deseti let jsou čtyři kluci tmavé pleti, dva jsou z Etiopie, po jednom hráči pak z Pobřeží slonoviny a Guineje.
 

TN.cz