Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 1. 2012

Přestup Pata do PSG měl být uzavřen. Sám hráč ale oznámil, že nikam nejde

Témata:

Brazilský fotbalový útočník Pato se měl podle informací serveru deníku L´Equipe stát novou posilou Paris St. Germain. Jenže po několika hodinách sám Pato oznámi, že nikam nepůjde, že jeho domovem je Milán.

Francouzský deník napsal, že vedení PSG se už dohodlo s italským AC Milán na přestupní částce ve výši 35 milionů eur.
 

Dvaadvacetiletý Pato měl po čtyřech letech opustit stadion San Siro a to navzdory tomu, že v Miláně měl smlouvu až do roku 2014. Lídr francouzské Ligue 1 ale dal Italům nabídku, která nešla odmítnout.
 

Jenže dvě hodiny poté, co spatřila světlo světa informace o dohodě klubů, vystoupil samotný útočník s prohlášením, že milánský klub opouštět nehodlá. "Milán je můj domov. Nechci tady končit dřív, než zase vyhrajeme další trofeje. Chci pomoci psát historii tohoto klubu klubu a podílet se úspěších. Hraju tady rád a chci vyhrávat a střílet góly. Je to pro mě zvláštní den. Ale chci říci, že jsem rád za reakce fanoušků, kteří mi vždy věřili, a děkuji prezidentu Berlusconimi, který mě do klubu dostal a vždy za mnou stál," sdělil Pato.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Alexandre Pato přišel do Milána v roce 2007 z Internacionalu Porto Alegre a v Evropě nehrál jinde než v červenočerném dresu. Za čtyři a půl roku nastřílel v italské lize za AC Milán 60 gólů ve 138 zápasech. Za brazilskou reprezentaci nastoupil osmnáctkrát a dal šest gólů. Milán by mohl na transferu Pata vydělat, když Brazilec do AC přicházel, kupoval jej italský klub za 22 milionů eur.
 

Odchodu z AC Milán měl přispět i údajný napjatý vztah Pata s trenérem Massimilianem Allegrim. Pato se měl stát pro PSG druhou zimní posilou. Ambiciozní pařížský klub získal v minulých dnech už i dalšího Brazilce Maxwella z Barcelony.

Mediafax