Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.7. 2014 10:13
konec hvězdy

Potupený Ronaldinho. Vyhnali ho z klubu, který loni dotáhl k triumfu

Ronaldinho
Zdroj: isifa.com
Ronaldinho
Témata:

Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho hledá nové angažmá. Čtyřiatřicetiletý brazilský hráč se s vedením Atlética Mineiro dohodl na předčasném ukončení smlouvy, která platila do konce roku, a nyní zvažuje, zda a případně kde bude pokračovat v kariéře.

Zprávy z brazilských médií ale potvrzují nepříliš dobrou atmosféru v klubu. Ronaldinho, který hrál loni skvěle a pomohl i k vítězství v Poháru osvoboditelů, po příchodu nového trenéra ztratil svou pozici. V roce 2014 byl střídán téměř v každém utkání a možná i díky tomu se nevešel do výběru brazilské reprezentace. Nakonec i kouče Levira Cupliho kritizoval. V posledním utkání v neděli už nebyl Ronaldinho ani na střídačce a Mineiro prohrálo na hřišti Sport Recife 1:2.


Ronaldinho
Zdroj: isifa.com Ronaldinho


Ronaldinho, jenž s Brazílií vybojoval v roce 2002 titul mistrů světa, zažil vrchol kariéry v Barceloně. V jejím dresu zářil od roku 2003 a ve 145 zápasech nastřílel 70 gólů, v roce 2006 klubu pomohl k triumfu v Lize mistrů. Postupně ale začal mít problémy s životosprávou a v roce 2008 přestoupil do AC Milán.


O čtyři roky se vrátil do vlasti, od roku 2012 působil v Atléticu Mineiro. V klubu z Belo Horizonte dal v 88 zápasech 28 gólů a vloni mu pomohl k vítězství v Poháru osvoboditelů, jihoamerické obdobě Ligy mistrů.
 

ram, čtk TN.cz