Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 7. 2014
moc jim to nejde

Plzeň a penalta? Za trest! Viktoriáni si s nimi neví rady

Kovařík z Plzně a Pavel Kadeřábek ze Sparty
Zdroj: ČTK

Kopat v zápase penaltu, to je pro fotbalový tým obrovská výhoda! Neplatí to ale pro Plzeň. Ta si totiž v poslední době s proměňováním pokutových kopů neví rady. Zatím posledním Plzeňákem, který nedal penaltu, byl Jan Kovařík a Plzeň to stálo superpohár.

Ten pocit, když nedáte penaltu, ten Plzeňáci dobře znají. Za poslední rok v lize nedali tři. Dvakrát selhal Horváth a jednou Bakoš.
 

"Něco jiného je, když to kopete a musíte to za každou cenu dát v tom utkání, kde se hraje o něco a něco jiného je na tréninku," řekl trenér Dušan Uhrin mladší.
 

Ano, je to také o hlavě. Psychika hraje důležitou roli a naposledy tíhu okamžiku neunesl Jan Kovařík. V superpoháru proti Spartě šel na penaltu už v šesté minutě za stavu 0:0. Nedal a zařadil se tak do party plzeňských spalovačů.
"Jsem to zvednul moc, na tréninku jsem to trefoval o deset čísel níž. Bohužel sem zkazil zápas všem plzeňským hráčům a fanouškům. Moc se za to omlouvám," kál se Kovařík.
 

"Asi by to byl úplně jiný zápas, kdybychom prohrávali 1:0, naštěstí Kovařík to kopnul do břevna a my jsme pak dali gól," řekl gólman Sparty David Bičík.
 

Penalty, to zkrátka není silná stránka Plzně. Vyhořeli při nich i při finále poháru a taky proti Spartě. Nedali Procházka, Hubník a Petržela. To už je více než půlka sestavy. Zajímavé jistě bude sledovat, kdo si míč na značku pokutového kopu postaví příště.

TN.cz