Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 3. 2011

Platini chce na EURO 2012 prosadit pět rozhodčích na zápas

Témata:

Šéf UEFA Platini chce na fotbalovém EURO 2012 prosadit myšlenku pěti rozhodčích na zápas.

Šéf Evropské fotbalové unie (UEFA) Michel Platini je mimořádně spokojený s modelem pět rozhodčích a chce ho prosadit i na evropský šampionát v roce 2012, kdy se bude hrát v Polsku a na Ukrajině. Podle Platiniho se systém s dalšími dvěma arbirty, kteří fungují za brankovými čarami v zápasech klubových soutěží v Evropě osvědčil. "Jsem spokojený na 500 procent s tím, jak funguje spolupráce pěti sudícj v Lize mistrů i Evropské lize UEFA. Výsledky jsou vynikající a rozhodčí jsou také rádi, že jim pomáhají další dva kolegové," prohlásil Platini.
 

O dalším osudu tohoto modelu může rozhodnout už v pátek a v sobotu Rada Mezinárodní fotbalové asociace (IFAB), která je nejvyšší institucí pro pravidla nejpopulárnějšího kolektivního sportu na světě. "Požádali jsme Radu o souhlas s využitím pěti rozhodčích na nejbližším evropském šampionátu. Uvidíme, jaká bude její odpověď. Věříme, že budou souhlasit," uvedl Platini ve Varšavě, kde se zúčastnil slavnostního spuštění prodeje vstupenek na fotbalové EURO 2012.
 

Během vystoupení mu na chvíli přestal fungovat mikrofon, protože ho rušil signál mobilního telefonu, který nakonec Platini hodil svým kolegům do hlediště. "Vidíte, v tomhle je problém s moderními technologiemi. Proto jsem proti zavedení videiorozhodčích," využil situace Francouz.

Mediafax