Ondrášovka Cup: Kroměříž vyřadila senzačně prvoligové Brno, končí i Plzeň

Trenér Brna René Wagner
Zdroj: Mediafax
Trenér René Wagner s fotbalisty Brna zatím nevyhrál.

Kroměříž porazila i ve čtvrtfinálové odvetě domácího poháru Brno, Plzeň prohrála doma s Mladou Boleslaví 1:2.

Fotbalisté Zbrojovky Brno prohráli v odvetném duelu čtvrtfinále Ondrášovka Cupu na trávníku třetiligové Kroměříže 0:1 a ze soutěže vypadli. Favorizovaný celek zaváhal i před týdnem v domácím prostředí, kde nečekaně prohrál s třetiligovým protivníkem 1:2.

Nezdar v úvodním čtvtfinálovém utkání stál místo trenéra na brněnské střídačce Karla Večeřu, kterého nahradil René Wagner. Ten oproti nedělní ligové sestavě s Libercem nechal v základní jedenáctce pouze Borka, Hamouze a Simerského.

Zdroj: TV Nova

Zbrojovka měla v úvodu převahu, kterou mohla korunovat vedoucím gólem, jenže Střeštík napálil z trestného kopu pouze břevno, v další šanci jej vychytal gólman Vogl, který skvěle zlikvidoval i gólovou hlavičku Šamánka. Zaskočit se nenechal ani ránou Borka, který pálil doprostřed brány. Domácí celek odpověděl průnikem Hromka, který stejně jako Střeštík orazítkoval břevno.

Po změně stran se Zbrojovka snažila smazat manko z prvního utkání, od 70. minuty vsadil kouč Wagner na hru se třemi útočníky, ale změny v sestavě jeho týmu nepomohly. Naopak pět minut před koncem definitivně utnul naděje Brna střídající Hajdarovič.

Kroměříž si nastoupí v semifinále Ondrášovka Cupu proti lepšímu z dvojice Plzeň - Mladá Boleslav. Tento duel je na programu také ve středu od 20 hodin, první utkání vyhráli Středočeši 2:1.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Plzeň svůj loňský triumf v domácím poháru neobhájí

Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli v odvetném utkání čtvrtfinále Ondrášovka Cupu doma s Mladou Boleslaví 1:2. Domácí tým šel už v 10. minutě po hlavičce Filla do vedení, Mladá Boleslav ale po brankách Chramosty a Dimoutsose otočila vývoj ve svůj prospěch a postoupila do semifinále.

Plzeň chtěla ve Štruncových sadech dotáhnout jednobrankové manko, které si přivezla z Mladé Boleslavi po prohře 1:2 v minulém týdnu. Západočeši byli v první půli lepším týmem, který více tvořil hru, měl balon pod kontrolou a dostával se do šancí. Viktoria byla za svou snahu v úvodu už po deseti minutách odměněna, na centr Koláře si na malém vápně naběhl Fillo a hlavičkou do protipohybu gólmana Šedy otevřel skóre.

Boleslav působila hodně nenápadným dojmem, také ona si však vypracovala několik zajímavých příležitostí. Srovnáno mohlo být po akci a následném centru Kysely, jenže hlavičkující Fabián mířil těsně nad plzeňskou branku. Závěr úvodní pětačtyřicetiminutovky se dohrával převážně ve středu pole, krátce po změně stran ale udeřili hosté. Kulič prokázal své zkušenosti, přesnou přihrávkou našel na velkém vápně Chramostu a mladý boleslavský útočník propálil vše, co mu stálo v cestě.

Jan Chramosta
Zdroj: Mediafax Jan Chramosta

Nerozhodný výsledek 1:1 v tu chvíli posílal do semifinále poháru Boleslav, domácí se však s takovým postupovým klíčem nechtěli smířit. V 52. minutě zahrozil po akci Petržely poprvé Kolář, jeho křížná střela ale mířila vedle. O pět minut později už domácí záložník vstřelil druhý gól Plzně, ale rozhodčí Bílek jej kvůli ofsajdovému postavení neuznal. Západočeši byli po vyrovnávací brance mnohem aktivnější, pohyblivější a dostávali se do šancí, jenže v koncovce několikrát selhali. Neuspěl ani v 72. minutě z trestného kopu kapitán Plzně Horváth, který nastřelil tyč.

Domácí si navíc museli dávat pozor na rychlé protiútoky Boleslavi. Po jednom z nich se v 74. minutě hosté dožadovali pokutového kopu, když plzeňský stoper Bystroň ve vápně skluzem fauloval Chramostu, aniž by zasáhl míč, sudí Bílek ale pokutový kop nenařídil. Hosté však překonali Plzeň v produktivitě a v 85. minutě strhli vedení na svou stranu. Opiela vyslal do šance střídajícího Řeka Dimoutsose, ten si posunul míč na pravačku a střelou z hranice velkého vápna pod břevno nedal brankáři Ticháčkovi šanci. Mladý řecký fotbalista na sebe upozornil ještě v samém závěru zápasu, jeho střelu ze střední vzdálenosti ale zastavilo břevno.

Boleslav přehrála ligového lídra i ve druhém zápase shodně 2:1 a postoupila do semifinále Ondrášovka Cupu. Naopak Plzeň svůj loňský triumf v domácím poháru neobhájí.

Ondrášovka Cup, 2. zápasy čtvrtfinále:

SK Hanácká Slavia Kroměříž - FC Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)
Branka: 85. Hajdarovič. Rozhodčí: Možíš - Kordula, Peřina. ŽK: Handl, Klabal, Stojaník, Šilinger, Hajdarovič - Pašek, Hamouz, Folprecht, Dostálek. Diváci: 2459. První zápas: 2:1, postupuje Kroměříž.

FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 1:2 (1:0)
Branka: 10. Fillo - 49. Chramosta, 85. Dimutsos. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Koval. ŽK: Rolko, Kysela. Diváci: 3041. První zápas 1:2. Postoupila Mladá Boleslav.