Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.6. 2015 13:52
Sluníčko a Lisa Simpson?

Na tohle bude muset koukat i český gólman! DĚSIVÉ, zní odevšad

skotský maskot
Zdroj: Twitter
Témata:

Maskoti jsou nedílnou součástí fotbalové kultury. Leckde se dokonce pořádají soutěže mezi těmito klubovými symboly V jednom skotském klubu se však s vymýšlením nové postavičky, která ho bude reprezentovat, trochu sekli.

Nový maskot prvoligového skotského celku Partick Thistle je kombinací slunce a oblíbené animované postavičky Lisy Simpsonové z úspešného seriálu. Jmenuje se Kingsley a od doby svého představení je hlavně na sociálních sítích ostře kritizován.

 

Většina sportovních maskotů je spíše roztomilých, ale k tomu má Kingsley daleko. Na děti bude rozhodně působit děsivým dojmem. Má prázdné velké oči, divně srostlé obočí a hlavně otevřenou "pusu", jako kdyby chtěl někoho sežrat nebo alespoň kousnout. 

fotbalový maskot - Skotsko
Zdroj: Twitter

Uživatelé twitteru se na adresu nového maskota vyjadřují mnoha způsoby. Většinou snad na oné kreatuře nenechají nit suchou. "Lisa se nechala unést", "Vypadá jako zlý pokémon" nebo "Myslím, že po pohledu na maskota potřebuju terapii." jsou jen některá z nelítostných hodnocení.

 

S novým maskotem bude mít tu čest se seznámit i jeden český fotbalista. Začátkem měsíce totiž s klubem Partick Thistle podepsal smlouvu gólman Tomáš Černý.

TN.cz