Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 10. 2009

Nedvěd bude přednášet na lékařském kongresu FIFA

Témata:

Fotbalový internacionál Pavel Nedvěd bude v sobotu 17. října na lékařském kongresu mezinárodní federace FIFA v Curychu přednášet o prevenci úrazů ve fotbale.

Někdejší reprezentační záložník předvede soubor cviků, díky kterým během své kariéry neměl žádné dlouhodobější zranění. Navíc potvrdil, že se nestane asistentem trenéra v Juventusu Turín.


Nedvěd si po letním ukončení kariéry zatím plnými doušky užívá života sportovního "důchodce". Přestože zcela vypadl z fotbalového režimu, příliš nezahálí. "Je to zvláštní, ale stále mám málo času. Hodně se snažím věnovat rodině, zařizuji řadu věcí, na které nebyl během kariéry čas, a také samozřejmě chodím na golf," svěřil se fotbalista, který proto ani neplánuje, že by v nejbližším období našel svoji novou roli.Asistentem v Juventusu? Ale kdepak


Nehodlá se stát ani asistentem v Juventusu, jak o tom živě spekulovala italská média. "Na kamarády jsem se byl sice v kabině podívat, nabídka zde existuje, ale podle mého to není cesta pro mě. Svoji budoucnost u fotbalu vidím trochu jinde," uvedl Nedvěd, jenž ani nepomýšlí na návrat k aktivní kariéře. "Čtyři měsíce jsem nehrál, to již nepřipadá v úvahu," okamžitě utnul dohady, že ho to stále více táhne zpátky na hřiště.


Rozvička, strečing... to jsou ty správné cesty


Jedinou fotbalovou aktivitou v současné době je právě jeho účast na blížícím se kongresu FIFA, kam ho pozval krajan Jiří Dvořák, předseda lékařské komise. Nedvěd se na tuto spolupráci zjevně moc těší. "Před časem mě pan Dvořák oslovil s tímto projektem, což mě zaujalo. Měl bych mluvit o tom, co jsem dělal celý život a co mně hodně pomáhalo od zranění. Pan Dvořák se nyní systém cviků snaží rozšířit do celého světa," nastínil Nedvěd, co je podstatou projektu.


Sám se s rozcvičkou, která je jakousi formou strečinku, setkal už v mládežnickém věku. "Naučil mě to v Plzni trenér Žaloudek a po celou kariéru jsem to bral jako samozřejmost, kterou jsem vždy začínal trénink. Byl to takový automatismus, který se ukázal v mém případě jako velmi účinný," naznačil Nedvěd, že i po kariéře může předávat zkušenosti, které mu v juniorském věku vštípil proslulý plzeňský kouč.

tn.cz / ČTK