Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.5. 2012 18:12
VINÍK OZNAČEN

Na Robbena bučeli fanoušci, viní ho z prohry v Lize mistrů

Témata:

Fanoušci Bayernu Mnichov pískali a bučeli během přípravného zápasu na Arjena Robbena. Zlobí se na něj kvůli finále Ligy mistrů, kde Nizozemec v prodloužení nedal penaltu trofej získala Chelsea.

Trenér nizozemské fotbalové reprezentace Bert van Marwijk byl z reakce mnichovského publika šokován víc, než z porážky jeho týmu 2:3 s Bayernem. Část fanoušků mnichovského velkoklubu totiž bučela na Robbena při každém jeho doteku s míčem. Mnichovští fandové tak dali najevo zlost směrem k Robbenovi, který podle nich selhal v sobotním finále Ligy mistrů, kdy Bayern prohrál po penaltovém rozstřelu s Chelsea. Duel mohl převážit na stranu německého celku v prodloužení právě Robben, ale nedal pokutový kop.
 

"Je to skandální, jak se k němu fanoušci zachovali. Arjena to úplně zdrtilo. Ale věřím, že ho tahle zkušenost nakonec posílí," řekl Van Marwijk, který poslal Robbena na hřiště až v 75. minutě. Postoj fanoušků kritizoval i bývalý hráč Bayernu Mark van Bommel. "Je to pro mě šok, co mu fanoušci udělali. A navíc se nezdálo, že by to někoho z funkcionářů Bayernu trápilo. Kdybych byl na jeho místě, musel bych přemýšlet o tom, jestli ještě chci za takový klub hrát," řekl Van Bommel. Nizozemec ve službách Interu Milán Wesley Sneijder v reakci na to dokonce řekl, že Robben je na San Siru kdykoliv vítán.
 

Přitom Robben teprve nedávno prodloužil v Bayernu smlouvu až do roku 2015.
 

Reakce funkcionářů Bayernu na sebe nenechala dlouho čekat. "Fanoušci, vedení klubu, stejně jako naši hráči včetně Arjena Robbena jsou hluboce zklamaní tím, že jsme nezvládli domácí finále Ligy mistrů proti Chelsea," uvádí generální ředitel Bayernu Karl-Heinz Rummenigge v prohlášení.
 

"Fanoušci při zápase dali najevo své mínění, ale je jich určitě menšina. My vyjadřujeme Arjenovi v téhle těžké chvíli podporu, jsme připraveni podat mu pomocnou ruku, to je styl Bayernu. Ve středu přišla na klub spousta reakcí od fanoušků, kteří se chtěli omluvit za ty, kteří na Robbena pískali. Bayern má v tuhle chvíli jediné přání směrem k Robbenovi. Přejeme mu, aby odehrál dobrý a úspěšný evropský šampionát. Těšíme se pak na to, až se v červenci vrátí k nám do Bayernu," napsal dále Karl-Heinz Rummenigge.

TN.cz