Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 6. 2009

Na Poháru FIFA řádí zloději. Po Egypťanech byli okradeni už i Brazilci

Témata:

Brazilská výprava se údajně rovněž stala během fotbalového Poháru FIFA v Jihoafrické republice terčem zlodějů. Již dříve byli okradeni fotbalisté Egypta, kteří prý slavili vítězství nad Itálii s prostitutkami.

Podle vyjádření mluvčího kanárků Rodriga Paivy se z hotelového pokoje na předměstí Pretorie ztratila bunda a nějaké peníze.


Brazilci zřejmě doplatili na páteční odpočinkový výlet na safari. Právě v tu dobu se jim ze dvou místností ztratily některé věci. O incidentu už Jihoameričané informovali místní úřady i zástupce FIFA. Poškozenými členy výpravy byli obránce Kléber a jeden z fyzioterapeutů.


Brazilci si po nepříjemné události pořádně spravili chuť nedělním vítězstvím nad Itálií 3:0, čímž Jihoevropany vyřadili z turnaje.


Egypťany prý okradly prostitutky


Severoafričané přišli ve čtvrtek zhruba o 2400 dolarů, podle místní policie si za to ale mohou zčásti sami. Po senzačním vítězství nad Itálii si chtěli zřejmě trochu povyrazit a údajně pozvali si na hotelové pokoje prostitutky, které je poté měly okrást.


"Ze zabezpečených pokojů by se nic neztratilo, ale slyšeli jsme, že se opili a užívali si se ženami, které je později okradl," řekl místní policejní důstojník.


Proti tomuto tvrzení se však ostře ohradil šéf egyptské výpravy Mahmoud Taher, který žádá omluvu úřadů a objasnění celého případu.


"Bezpečnostní složky by se měly zaměřit na svoje povinnosti a důkladné vyšetřování a následné zveřejnění výsledků. Na základě toho, co bylo uveřejněno v novinách, žádáme, aby policie, buď předložila důkazy o tom, co tvrdí nebo to popřela," řekl rozhořčený Taher, který rovněž žádá omluvu novin, které zprávu otiskly.  

jvl TN.cz