VIDEO to byl přímák!

Messi zase zářil, v kvalifikaci pečetil vítězství Argentiny

Lionel Messi, Argentina vs. Paraguay
Zdroj: isifa.com

Lionel Messi zase řádil. V kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2014 dal Paraguajcům nádherný gól z přímého kopu a pečetil tak vítězství 3:1. Argentina porazila sousední Paraguay v kvalifikaci na domácí půdě po dlouhých 39 letech!

Argentici jsou po šesti utkáních v čele tabulky jihoamerické zóny, mají 13 bodů, zatímco druhá Chile a třetí Ekvádor nasbírali po dvanácti bodech. Paraguay, čtvrtfinalista ze světového šampionátu v Jižní Africe, zůstává na dně tabulky se čtyřmi body.

První se v utkání trefil už ve druhé minutě Angel di María a Argentina vedla. Hosté v 17. minutě vyrovnali z penalty, kterou dal Fabbro, ale po půlhodině hry poslal Argentinu znovu do vedení Gonzalo Higuaín a Messi pak výsledek ještě vylepšil v 63. minutě.

„Nevím, jestli právě prožíváme nejlepší období, ale vyhráli jsme šňůru zápasů, přáteláků i kvalifikací. Musíme v tom pokračovat,“ řekl Messi. „Ten přímák šel naštěstí do brány a dal nám klid,“ připomněl Messi své dvě předchozí střely do brankové konstrukce. „Oni si nevytvořili žádnou šanci, když si odmyslím tu penaltu,“ zhodnotil útočník Barcelony.