Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.2. 2015 20:13
ANKETA co tomu říkáte?

ASTRONOMICKÉ PLATY! Messi to má za rok, průměrný Čech za 1328 let

Zdroj: TV Nova

CO ŘÍKÁTE ASTRONOMICKÝM PLATŮM SPORTOVCŮ? V roce 687 byla započata stavba známého Skalního dómu v Jeruzalémě. A ve stejném roce by musel začít vydělávat průměrný Čech, aby si do dnešního dne vydělal to, co má Lionel Messi za pouhý rok!

Britská BBC přišla se zajímavým projektem. Na jejím webu se objevila zajímavá kalkulačka. Na té si může každý spočítat, jak dlouho by musel pracovat, aby si přišel na to, co vydělají známí fotbalisté za jeden rok.

 

Anketa

Přijdou vám astronomické platy sportovců v pořádku?

Hlasovalo 5432 lidí.

 

Údaje Českého statistického úřadu říkají, že průměrná měsíční mzda za třetí čtvrtletí loňského roku byla 25 219 Kč. Lionel Messi, nejlépe placený fotbalista světa, v Barceloně pobírá gáži v přepočtu přibližně 557 milionů korun ročně.

 

Výpočet aplikace od britských vývojářů prozrazuje, že by průměrný Čech musel pracovat 1328 let, aby si vydělal to samé, na co stačí argentinskému reprezentantovi jen jeden rok.

 

O něco kratší dobu bychom potřebovali na Cristiana Ronalda. 491 milionů korun si při průměrném platu vyděláme za 1 162 roků.

 

Do počítání se hned pustila média napříč celou Evropou. Zajímavé je například srovnání s našimi nejbližšími sousedy. Průměrně odměňovanému Rakušanovi by stačilo na vyrovnání Ronalda 733 roků. Němci vypočítali, že by si na stejný obnos přišli za 626 let.

 

Inu, nemají se ti fotbalisté nejhůř...

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Video: Shrbený děda vběhl na hřiště a neuvěřitelnými kousky ztrapnil všechny fotbalisty

Únos Zorky Hejdové: Nedobrovolně obcovala s nizozemskými fanoušky

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.2. | 21:09 a-z-0-9
13
A nejhorší je, že na tohle musíme všichni nuceně přispívat pomocí státních ...
5.2. | 21:23 Josef Švanda
-23
Messi Ronaldo Neymar atd. si to za tu dřinu zaslouží.
7.2. | 01:37 Roman Richter
5
Náhlasit nevhodný komentář
tak se na ten fotbal, hokej, tenis a nevím co ještě nekoukejte....nebude sledovanost (návštěvnost stadionů) a manažeři a kluby nebudou mít chuť platit takové horentní sumy....
6.2. | 07:08 xhana1
8
Náhlasit nevhodný komentář
Nejsem zavistliva, ale toto je hnus ve srovnani platu ostatnich lidi. Proto je mi ukradene, jestli vyhraji nebo prohraji.
5.2. | 21:23 Josef Švanda
-23
Náhlasit nevhodný komentář
Messi Ronaldo Neymar atd. si to za tu dřinu zaslouží.
5.2. | 21:22 Josef Švanda
-10
Náhlasit nevhodný komentář
Ale vemte si ,že od 6 let musí posilovat a trénovat s míčem až do teď a za to má to co má a je to fér.Kdyby ste taky tak trénovali tak by se vám ten fotbal taky takhle odměnil velkými penězmi.
5.2. | 21:09 a-z-0-9
13
Náhlasit nevhodný komentář
A nejhorší je, že na tohle musíme všichni nuceně přispívat pomocí státních dotací, koncesionářských poplatků, a kdovíčeho ještě. Hnus.
5.2. | 20:06 Lada Baletkova
12
Náhlasit nevhodný komentář
Nechápu proc sportovci mají vic než ostatní lidi. Hasič zachrání lidi dostane pár korun a chlap který kope do balónu dostane milion ?? ten svět je tak neprovedli