Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.11. 2009 18:52

Maradona dostal dvouměsíční trest, s Bílkem si ruku nepodá

Témata:

Trenér argentinské fotbalové reprezentace Diego Maradona dostal trest za vulgární výroky.

Po kvalifikačním utkání s Uruguayí o postup na mistrovství světa si Maradona pustil pusu na špacír a nyní za svůj "úlet" bude pykat.


Legendární Diego se dopustil několika nadávek 14. října v Montevideu, kde Argentina porazila hlavního rivala, tým Uruguaye 1:0 a v poslední možné chvíli si zajistila účast na mistrovství světa. Kouč se nelichotivě vyjádřil na adresu svých kritiků v pozápasovém interview přímo na ploše, další nadávky přidal na tiskové konferenci, kterou přímým přenosem vysílalo několik televizních stanic.


Verdikt FIFA: zákaz činnosti a pokuta


Disciplinární komise Mezinárodní fotbalové federace mu vyměřila trest v podobě dvouměsíčního zákazu činnosti v zápasech pořádaných FIFA a navíc mu uložila pokutu 25.000 švýcarských franků (asi 422.000 korun).


Kvůli trestu nebude moci fotbalová legenda vést argentinské mužstvo v plánovaném přípravném utkání proti českému výběru. Zápas by se měl hrát 16. prosince v Argentině, zatím ale nebyl definitivně potvrzen. Zákaz Maradonovi vyprší 15. ledna, což znamená, že Maradona bude moci vést svůj tým na mistrovství světa v Jižní Africe.


Smutnit tedy může nový kouč české reprezentace Michal Bílek, který si s legendárním fotbalistou s největší pravděpodobností ruku nepodá.

TN.cz