Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 12. 2010

Laštůvka je na Ukrajině bez rodiny, o to víc si svých nejbližších užívá přes Vánoce

West Ham
Zdroj: oficiální zdroj
Témata:

Český fotbalový brankář Jan Laštůvka tráví téměř celou sezonu v ukrajinském Dněpropetrovsku sám.

Manželka a desetiletá adoptovaná dcerka Angelina jsou doma v Rychvaldě, proto si společných chvil během Vánoc a přelomu roku nesmírně váží.
 

„Malá i s manželkou jsou celý rok doma v Rychvaldě. Už jsem si na to zvykl, Angelina chodí do české školy a nemůžeme ji tak často vytrhávat ze známého prostředí. Já to v Dněpropetrovsku nějak zvládnu, snažím se dostat domů, jak to jde, a o to víc se na sebe těšíme na Vánoce,“ uvedl Laštůvka pro agenturu Mediafax.
 

Český gólman může doma odpočívat od vrcholového fotbalu tři týdny. „Ale i tak se ve formě budu udržovat. Zahrajeme si sálovku s klukama z Karviné, kde jsem začínal. Po Novém roce už ale balím a odjíždím do Dněpropetrovsku, desátého ledna nám začíná příprava ve Španělsku,“ podotýká Laštůvka, který chytá v Dněpropetrovsku pod známým španělským trenérem Ramosem.
 

„Hrajeme celkem dobrý fotbal, v lize se držíme v popředí tabulky a v ukrajinském poháru jsme postoupili už do semifinále, v němž narazíme na Šachtar Doněck,“ vyjmenovává úspěchy letošní sezony. Právě Šachtar je klubem, kde Laštůvka po odchodu z Baníku Ostrava začínal v zahraničí.
 

„Šachtar si už titul nenechá vzít, má velký náskok. Dál je ale ukrajinská liga hodně vyrovnaná, o druhé místo může hrát Dynamo Kyjev, Metalist Charkov a my, možná i Lvov. My však po druhém místě hodně toužíme, byl by to velký úspěch,“ tvrdí gólman. Podle Laštůvky je ukrajinská liga rok od roku silnější. „Už v posledních letech to v Evropě poznávají i silné týmy, na jejichž úkor ty ukrajinské postupují,“ upozorňuje.
 

Smlouvu má v Dněpropetrovsku na další dva roky a změnu neplánuje. „Chytám, daří se nám, ve městě i v klubu se mi líbí. Jsem na Ukrajině už dlouho, zvykl jsem si na zemi i na mentalitu lidí. Navíc odtud máme dcerku,“ tvrdí. „Doufám, že se dostaneme do evropských pohárů a tam uděláme nějaký úspěch,“ přeje si.
 

Na dálku pochopitelně Laštůvka sleduje i dění v české lize a z Baníku Ostrava na podzim moc radosti neměl. „Podzim klukům vůbec nevyšel, takové chvíle fotbalista moc zažívat nechce. Ale že by měl Baník sestoupit, to podle mě vůbec nehrozí. Jaro bude mít určitě mnohem lepší. Někdy to tak je a krizí si může projít i hodně kvalitní tým. Teď jsou tam dole i Slavia a Brno, jaro bude zajímavé,“ myslí si Laštůvka.

Mediafax