Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2013 13:23
OŠKLIVÉ ZRANĚNÍ

Laštůvka dostal kopanec do břicha. Teď trpí v nemocnici

Jan Laštůvka
Zdroj: ČTK
Jan Laštůvka. Archivní foto
Témata:

Po nešetrném zákroku spoluhráče leží gólman Dnětropetrovsku Jan Laštůvka v nemocnici na Ukrajině, kde podstoupil operaci břicha. Vzhledem k vážnosti zranění tam Laštůvka ještě nějakou dobu zůstane.

Trojnásobný český reprezentant a náhradník Petra Čecha v národním týmu se v sobotu dočkal dlouhého, téměř pětisetkilometrového převozu sanitkou z Oděsy do Dněpropetrovsku. Lékaři ho však dále nechávají pod odborným dohledem na místní klinice.
 

"Cítím se už lépe než před týdnem, ale dobré to ještě zdaleka není. Doktoři při operaci přišli na to, že se mi po tom úderu uštípl kousek kosti v pánevní oblasti, vytéká z toho pořád ještě dost krve a ani otok se zatím moc nezmenšil," řekl karvinský odchovanec a bývalá opora Baníku Ostrava.
 

Jeho zranění má na svědomí jeden z hráčů Oděsy, který ho nešetrně atakoval kolenem hned v úvodu semifinálového zápasu Ukrajinského poháru. Laštůvka musel po čtvrthodině střídat a lékaři se po utkání vzhledem k jeho zhoršujícímu se zdravotnímu stavu rozhodli sáhnout k rychlé operaci.

 

"Udělala se mi obrovská boule na pravém boku. Myslel jsem si, že s klukama ještě zvládnu odletět domů, ale na letišti se mi najednou udělalo strašně špatně. Okamžitě mě vezli do nemocnice, měli podezření na nějaké vnitřní zranění, a než jsem se vzpamatoval, už jsem byl na sále," řekl Laštůvka.
 

Viník incidentu se mu už po zápase několikrát omluvil. "Volal mi on i lidé z vedení Oděsy a omlouvali se. Chtěli za mnou přijít i do nemocnice," řekl Laštůvka.
 

Na přesun do domácího léčení to však zatím nevypadá. "Hojí se to zatím pomalu, týden jsem nebyl schopen skoro vstát z postele. Pomalinku se to lepší, ale jak dlouho to může trvat, nevím. Budu rád, když budu v pohodě na začátek letní přípravy," dodal Laštůvka.

tn.cz / ČTK