Publikováno 8. 5. 2011

Kozák se trefil za Lazio pošesté v sezoně, Římané přesto prohráli

Český fotbalový reprezentant Libor Kozák ukončil v italské lize tříměsíční čekání na gól, ale jeho šestá trefa v sezoně jen zmírnila porážku Lazia Řím na hřišti Udine na 1:2.

Jednadvacetiletý Kozák zářil v úvodu jara, ale od 13. února čekal na gól marně. Následně vypadl ze základní sestavy a často zůstal jen mezi náhradníky. Dnes mu dal trenér Reja šanci v 66. minutě a Kozák se mu už za deset minut odvděčil.

Jen však zkorigoval skóre, jelikož už v první půli se dvakrát prosadil kanonýr Di Natale a s 28 góly se osamostatnil v čele tabulky střelců.

Na český souboj nedošlo, jelikož na rozdíl od Kozáka nedostal na straně Udine šanci Matěj Vydra, který se při uzdravení konkurenta Sanchéze nevešel ani na lavičku.

Domácí se díky vítězství posunuli na čtvrtou příčku znamenající postup do předkola Ligy mistrů a mají náskok dvou bodů právě na Lazio a druhý římský celek AS.

Inter Milán si zřejmě definitivně pojistil druhé místo, když doma porazil 3:1 Fiorentinu, zatímco třetí Neapol nečekaně prohrála 1:2 na hřišti Lecce. To se tak minimálně do večera dostala mimo sestupové pásmo, kam spadla Sampdoria Janov. Ta však má večerní derby s FC Janov k dobru.

Výhra Lecce zároveň znamená, že druhým sestupujícím po Bari je Brescia, která prohrála s Catanií 1:2 a na nesestupová místa ztrácí dvě kola před koncem nedostižných sedm bodů.

Italská fotbalová liga, 36. kolo - nedělní výsledky:

Bologna - Parma 0:0

Brescia - Catania 1:2 (0:1)
Branky: 90. Diamanti - 27. Silvestre, 75. Bergessio. ČK: 80. Lanzafame (B).

Cagliari - Cesena 0:2 (0:0)
Branky: 54. Jimenez, 75. Bergessio.

Inter - Fiorentina 3:1 (2:0)
Branky: 25. Pazzini, 28. Cambiasso, 77. Coutinho - 74. Gilardino.

Lecce - Neapol 2:1 (0:0)
Branky: 49. Corvia z pen., 89. Chevanton - 67. Mascara. ČK: 54. Corvia - 74. Cavani.

Udine - Lazio 2:1 (2:0)
Branky: 35. a 42. Di Natale - 76. KOZÁK. ČK: 67. Angella.
Český útočník Libor Kozák nastoupil v dresu Lazia až v 66. minutě. O deset minut později vstřelil první gól Lazia. V 90. minutě viděl žlutou kartu.