Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 6. 2011

Klose přestoupil do Lazia Řím, kde bude konkurovat Kozákovi

Témata:

Německý fotbalový útočník Miroslav Klose definitivně posílil Lazio Řím.

Italský klub potvrdil, že Klose si dal dárek k dnešním třiatřicátým narozeninám a podepsal dvouletou smlouvu. Kontrakt mu má podle německých médií vynést roční plat dva miliony eur. Druhý nejlepší střelec v historii mistrovství světa bude v týmu konkurentem českého reprezentanta Libora Kozáka.
 

Klose přichází do Říma jako volný hráč, neboť mu končí smlouva s Bayernem Mnichov. Bavorský klub mu nabídl prodloužení kontraktu o jeden rok, což hráč odmítl, protože chtěl smlouvu na dva roky.
 

Rázem dostal několik nabídek ze Španělska, Anglie a Itálie. Vedle Lazia údajně jednal především s Galatasarayem Istanbul, kde hraje Milan Baroš. Nakonec si ale vybral pátý tým italské ligy. Stane se tak čtvrtým Němcem v dresu Lazia. Před ním bleděmodrý dres oblékali Thomas Doll, Karlheinz Riedle a Thomas Hitzlsperger.
 

Půjde o Kloseho první zahraniční angažmá. Dosud rodák z Polska oblékal dresy Kaiserslauternu, Brém a Bayernu. V Mnichově působil poslední čtyři roky. V této sezoně ho však ze základní sestavy vytlačil Mario Gómez. I proto se rozhodl odejít, aby se udržel v německé reprezentaci do mistrovství Evropy 2012, které se hraje v Polsku. Klose má na kontě 109 startů za německou reprezentaci a 61 branek. Čtrnáct z nich nastřílel na mistrovstvích světa.

ČTK