Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.11. 2012 13:25
NA DNĚ

Jiráček: Jsem nešťastný, totálně zničený

Petr Jiráček
Zdroj: Mediafax
Petr Jiráček
Témata:

Český fotbalista Petr Jiráček neprožívá zrovna šťastné období. Kvůli zraněným tříslům musí na fotbal zase na dlouhou dobu zapomenout a to nese velmi těžce.

Kvůli zraněným tříslům musí v prosinci na operaci a když to dobře půjde, tak naplno začne trénovat v lednu. "Je to hrozně těžké. Jsem nešťastný, totálně zničený. Chtěl jsem Hamburku pomoci a teď tohle. Katastrofa," uvedl Jiráček v rozhovoru pro deník Bild.
 

A nelze se mu divit. Po odchodu z Plzně do Německa ho pronásledují zdravotní lapálie. Ještě ve Wolfsburgu si poranil břišní sval a nedlouho po přestupu do Hamburku zase laboruje s třísly. Je to prý daň za to, že byl prostě přetěžován.
 
"V roce 2011 jsem odehrál hodně zápasů bez větší přestávky. Kvalifikace Ligy mistrů, základní část ligy mistrů a do toho kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Bylo to tak čtyřicet zápasů během pěti měsíců. Pak jsem přestoupil do Wolfsburgu a příprava pod trenérem Magathem se na tom také podepsala. V létě jsem byl na Euru. Prostě to byla náročná doba," prohlásil Jiráček.
 
"Jsem typ, který jde v zápase neustále přes vlastní hranice bolesti. Pak někdy zákonitě přijde konec. U mě to bylo v prvním poločase říjnového zápasu proti Stuttgartu. Od té doby jsem zraněný," dodal.
 
Jiráček přesto věří, že po prosincové operaci a následné rehabilitaci bude moci s Hamburkem v lednu odletět na přípravný kemp do Abů Zabí. "Pak na to šlápnu, abych se znovu dostal do týmu a fanoušci konečně zažili skutečného Petra Jiráčka," dodal.

 

TN.cz