Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 1. 2012

Jaroslav Černý končí v Turecku. Vrací se do Česka

Jaroslav Černý
Zdroj: Mediafax
Jaroslav Černý
Témata:

Český fotbalový záložník Jaroslav Černý ukončil v listopadu své angažmá v tureckém celku Ankaragücü a od prosince se připravuje individuálně v Praze. Rád by se opět vrátil do české ligy.

Dvaatřicetiletý Jaroslav Černý odešel do Ankaragücü loni v zimě z pražské Slavie, ovšem začátek zahraničního angažmá mu nevyšel.
 
"Loni jsem pak musel v Ankaře přes měsíc čekat, než Slavia poslala mou transferkartu, abych mohl hrát. Takže mi kus turecké ligy uteklo. Mezitím v Ankaragücü vyhodili trenéra, který si mě do klubu vybral. Vzápětí jsem si poranil vazy v kotníku, na čtyři týdny jsem dostal ortézu, pak přišla rehabilitace a když jsem byl zdravý, koncem jara jsem se pod novým koučem dostal párkrát jen na lavičku," vzpomíná Černý na loňské jaro.
V létě si navíc zkušený záložník natrhl zadní stehenní sval.
 
"Podle doktorů to bylo komplikované, protože ten sval byl natržený až někde u kostrče. Tak mě zase čekala dlouhá pauza, v říjnu jsem se do ligy dostal dvakrát jen jako střídající hráč a pak už přišly ty problémy, kdy jsme nedostávali plat a dluhy klubu vůči hráčům narůstaly," popisuje Černý složitou sitauci v Turecku.
 
"Konkrétně mně například dělali problémy i s bydlením, musel jsem opustit byt v tréninkovém centru a šel jsem k Honzovi Rajnochovi, který bydlel mimo areál." Protože Černému i Rajnochovi neplnil turecký klub podmínky smlouvy, oba čeští hráči dali v listopadu v Ankaragücü výpověď. A 12. prosince po uplynutí měsíční výpovědní lhůty se stali volnými hráči.
 
"Ankaragücü mi dluží hodně velkou částku, stejně jako Rajnochovi. Upřesňovat ji nehodlám, ale oba jsem rozhodnutí soudit se o ty peníze přes příslušné orgány FIFA," přidal Černý.
 
Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 
Rajnoch zůstal v Turecku, když se upsal Sivassporu, Černý je však zatím bez angažmá a připravuje se individuálně. "Mám několik nabídek z české první ligy, jenže dokud nebude nic podepsané, nikoho jmenovat nechci. Pravda je, že s některými kluby jsem už jednal," přiznává fotbalista, který v české nejvyšší soutěži nastoupil ve 205 zápasech a dal v nich pětadvacet gólů.
 
"Věřím, že příští týden angažmá mít budu. Důležité je, že jsem zdravotně i kondičně fit," uvedl Černý a k případnému návratu do Slavie dodal: "Ze Slavie jsem žádnou nabídku nedostal."

Mediafax