Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 5. 2011

Jarolím: Brabec měl pocit, že si může dovolit všechno

Témata:

Fotbalový kouč Karel Jarolím vysvětlil vyhazov tehdejšího kapitána Slavie Ericha Brabce.

Zanedlouho to budou dva roky od chvíle, kdy tehdejší trenér slávistických fotbalistů Karel Jarolím nečekaně vyřadil z kádru kapitána Ericha Brabce. Po zisku titulu se Slovanem Bratislava se český kouč k ožehavému tématu vyjádřil v rozhovoru pro deník Pravda.
 

Jarolím se dlouho odmítal o Brabcově vyhazovu bavit a zdůvodňoval jej jen tím, že se mu po zisku druhého titulu v roce 2009 nehodí do koncepce. Tomuto vysvětlení odchodu klíčového hráče mužstva však málokdo věřil. Nyní trenér prozradil pravdu.

"Kamarádil se s jedním akcionářem, panem Doležalem a v jednom okamžiku měl pocit, že si může dovolit všechno. Upozorňoval jsem ho na to několikrát. Úplně ztratil pokoru," uvedl Jarolím pro deník Pravda. "Všechny kroky jsem udělal se souhlasem vedení klubu. Ale kdybych tušil, jakou aféru z toho média udělají, možná bych postupoval opatrněji. V zásadě platí, že hráči přicházejí, ale i odcházejí," dodal trenér, který odmítá vinu na současné krizi Slavie.
 

Faktem je, že Jarolímova přestupová politika nebyla v posledních sezonách úspěšná a klub musel platit několika hráčům lukrativní smlouvy, přestože v lize nenastupovali. Trenér Jarolím nakonec opustil Eden o více než rok po Brabcovi.
 

V průběhu sezony zamířil vloni v říjnu na lavičku bratislavského Slovanu, s nímž kromě ligového titulu získal prvenství i ve Slovenském poháru. "Smlouvu ještě mám, ale jestli zůstanu, to zatím nevím. Stát se může všechno. Doteď jsem se soustředil na to, abychom úspěšně dokončili sezonu," poznamenal český kouč.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax