Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 7. 2011

Japonské fotbalistky vítězstvím na MS inspirují celou zemi

Témata:

Senzačním vítězstvím v penaltovém rozstřelu ve finále mistrovství světa nad hráčkami USA inspirují japonské fotbalistky celou zemi, kterou v březnu zasáhlo zemětřesení i ničivá vlna tsunami, a následně měly potíže i tamní jaderné elektrárny.

Když Saki Kumagajová proměnila na frankfurtském stadionu v penaltovém rozstřelu s USA rozhodující penaltu, bary a kluby v celém Tokiu explodovaly velkými oslavami prvního mistrovského titulu asijského týmu.
 

„Prostě prokázali tradiční japonskou houževnatost,“ podotkl jednačtyřicetiletý fanoušek Kazuhiro Teramoto když vycházející slunce svými prvními paprsky zalévalo sváteční japonské pondělí. „Dostaly se v zápase dvakrát zpět, bojovaly. Byly fantastické,“ přidal.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

„Moje holky hrály srdcem,“ potvrdil slova fanoušků japonský trenér Norio Sasaki. „Cítili jsme sílu všech, kteří seděli u televizních obrazovek. Jsem dojatý,“ těžko potlačoval slzy kouč fotbalových šampionek.
 

Poté, co 11. března zasáhla severovýchod země po zemětřesení devastující vlna tsunami, dostali Japonci v Německu při fotbalovém mistrovství světa žen velké povzbuzení.
 

„Cítím, že se směje celé Japonsko,“ řekla televizi v Tokiu matka japonské kapitánky Homare Sawaové, která vstřelila ve finále pátý gól na šampionátu a stala se nejlepší střelkyní turnaje. „Jsem nadšená,“ řekla Saki Kumagajová, která rozhodla penaltový rozstřel. „Vystřelila jsem tvrdě, jak jen to šlo,“ popsala svůj recept, jak proměnit důležitou trefu.

Mediafax