Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.6. 2010 10:41

Ironický Hašek: Cením si toho, že mám od pana Kapra další šanci

Témata:

Ivan Hašek je i nadále vládcem českého fotbalu. Karel Kapr si na něj na valné hromadě nic nedovolil.

Předseda Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) Ivan Hašek ve čtvrtek zhodnotil průběh mimořádně svolané valné hromady, na které delegáti z Čech a Moravy zvolili nové složení Odvolací a revizní komise (ORK ČMFS). O svých dojmech Hašek hovořil po skončení valné hromady na tiskové konferenci.
 

Lněnička se vrátil na scénu
 

"Jsem rád za stoprocentní účast. Nebylo to časově úplně jednoduché, ale podařilo se nám zvolit nové členy ORK ČMFS. Gratuluji všem," prohlásil svazový předseda Ivan Hašek. Do nového pětičlenného složení ORK ČMFS se dostal i Ondřej Lněnička, který předsedal minulému složení komise.
 

Její činnost však byla v posledních měsících hodně paralyzována a nedokázala rozhodovat některé kauzy, především případ tří subjektů Bohemians. "Je tam jeden člen, který byl jednou z příčin, proč jsme se tady sešli. Věřím, že ORK ČMFS bude schopna v následující době všechny kauzy rozhodnout," doufá Hašek, který zároveň naznačil, že Lněnička by neměl v kauze Bohemians rozhodovat.
 

"Očekávám, že pan Lněnička se z kauzy Bohemians znovu vyloučí. Jsem překvapený tím, že je znovu v ORK. Podivoval jsem se i nad tím, že někteří její členové znovu kandidují. Ale on je právoplatně zvolen, musíme to respektovat," dodal Hašek.
 

Kapr mu předal výsledky z detektoru lži
 

Svazový předseda byl v odpoledních hodinách během valné hromady velmi klidný. I přesto, že jej prezident FK Bohemians Praha Karel Kapr chtěl sesadit z funkce. Nakonec však ze svého záměru ustoupil. "Neočekával jsem, že by měl někdo vystoupit proti mně. Toho, že jsem od pana Kapra dostal ještě šanci, si cením," prohlásil Hašek ironicky. "Pokud by takoví lidé vedli český fotbal, tak já tady nemám co dělat," dodal vzápětí.
 

Prezident FK Bohemians Praha Karel Kapr Haškovi na konci valné hromady předal protokoly z detektoru lži, kterému se podrobili čtyři hráči střížkovského klubu v souvislosti s údajným uplácením po zápase 30. kola minulého ligového ročníku se Sigmou Olomouc. "Na ty papíry jsem se ještě nedíval, ihned jsem je předal šéfovi disciplinární komise panu Goldovi," uzavřel Ivan Hašek.

tn.cz ČTK