Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 7. 2010

Fotbalový svaz vyhrál soudní spor se Susem, nebude mu platit 10 milionů

Témata:

Českomoravský fotbalový svaz uspěl s odvoláním proti listopadovému verdiktu nizozemského soudu, který mu uložil nahradit bývalému brněnskému hráči Martinu Susovi škodu za nevydání mezinárodní transferkarty ve výši téměř 10 milionů korun.

Městský soud v Praze rozhodl, že svaz jednadvacetiletému obránci platit nemusí a naopak Sus musí ČMFS uhradit soudní výlohy a soudnímu exekutorovi náklady exekuce.
 

Sus chtěl v létě 2007 odejít z Brna do Twente Enschede, ale jihomoravský klub se postavil proti a vedení svazu hráči nevydalo transferkartu, neboť měl zaregistrovanou profesionální smlouvu. V Nizozemsku kvůli tomu nemohl rok a půl hrát a za Twente nastoupil až loni na jaře.
 

Sus se mezitím obrátil na nizozemský soud a na podzim spor v Utrechtu vyhrál. Nové vedení ČMFS se o verdiktu nizozemského soudu dozvědělo až v polovině loňského prosince, proti usnesení se odvolalo a Městský soud v Praze mu dal nyní za pravdu.
 

Defenzivní univerzál Sus zatím odehrál v nejvyšší soutěži jen pět zápasů loňského podzimu, ve kterých si připsal premiérovou ligovou branku. V Brně s ním podle všeho už dále nepočítají a momentálně si hledá nové angažmá.

ČTK