Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.2. 2015 14:37
video totální válka

Děsivý fotbalový šlágr: Létaly světlice, chuligáni naháněli hráče

Válka na Panathinaikosu
Zdroj: Twitter
Válka na Panathinaikosu

Aténské derby nesmiřitelných soupeřů - Panathinaikosu a Olympiakosu - má pověst nejnebezpečnějšího utkání v Evropě. O víkendu se to opět potvrdilo. Zápas byl plný násilí a po útocích domácích fanoušků skončili dva hráči Olympiakosu v nemocnici.

Obavy se naplnily. Už jen výkop musel být kvůli řádění fanoušků o čtvrt hodiny posunut. Zápas vyhrál domácí Panathinaikos 2:1, když k tomu pomohl i tento vlastní gól obránce Masuaka.


Fotbal a úroveň hry ale není to, proč se o tomto zápasu mluví a proč se záběry z něj vysílají po celém světě. Historie vzájemných utkání Panathinaikosu a Olympiacosu je plná násilí a také včera museli policisté zakročit se slzným plynem.Neuvěřitelná situace nastala v sedmé minutě nastavení. Olympiakos dokázal snížit na 1:2 po přímém kopu Domingueze, jenže tam vzápětí litoval, že vůbec rozvlnil síť. Namísto radosti utíkal do kabin před rozvášněným davem. V tu chvíli bylo na stadionu 70 tisíc diváků, prostě žádná sranda.Domácí fanoušci zasypali trávník světlicemi a vtrhli na plochu. Dva hráči jsou zranění, jeden byl ošetřen v nemocnici po zásahu světlicí. Také trenér dostal ránu ulomenou sedačkou, ale ten zraněný naštěstí není.

TN.cz