Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.9. 2014 18:55
rasismus? kdo to vyřeší?

Fotbalová Roma vyhrává kontumačně, soupeři odmítají hrát

Romové a fotbal (ilistrační foto)
Zdroj: isifa.com
Romové a fotbal (ilistrační foto)
Témata:

České fotbalové prostředí má nový skandál. V okresním přeboru na Děčínsku kluby bojkotují zápasy s týmem Junior Roma. Prý se bojí konfliktů. Tým, kde hrají Romové tak zřejmě bude mít na kontě už 6 bodů a skóre 6:0.

To vše po dvou kolech, aniž by někdo musel kopnout do míče. Když Roma Děčín přijela do Františkova, domácí tým odmítl nastoupit. Následovala kontumace a pokuta 1500 korun. Když pak o víkendu měla Roma hostit Rybniště, také se nehrálo, postih bude zřejmě stejný.
 

"Pokutu zaplatíme, a stojíme si za svým, hrát nechceme. A zřejmě nebudeme hrát ani na jaře, jednoduše kvůli bezpečnosti," říká Jaroslava Fišerová z Tatranu Rybniště, který k utkání 2. kola soutěže nedorazil.


Kauza má ale trošku komplikovanou historii. Junior Roma Děčín totiž nastoupil na místo zrušeného klubu FK Děčín, který skončil na konci sezony 2010/11 po hromadné rvačce mezi týmy FC a Lokomotiva. Inzultovaný rozhodčí Dostál se údajně bál vyjít kabiny. To vše kvůli neodpískané penaltě.


Následoval trest, pokuta. Dohromady 28 tisíc korun.


Zrušení FK Děčín, ze kterého vzikl Junior Roma Děčín
Zdroj: facebook.com Zrušení FK Děčín, ze kterého vzikl Junior Roma Děčín


Tři roky se nic nedělo, až nyní. Romský fotbalový klub oživilo doplacení pokuty, s elánem se pak přihlásili do nejnižší soutěže. Soupeři se mu ale vyhýbali.


Třetí zápas se ale zřejmě uskuteční. "Pokutu doplatili pozdě, a tak ne esouhlasíme s tím, že tu soutěž hrají. Ale do zápasu nastoupíme. Svaz tak rozhodl a my chceme hrát fotbal. Navíc kdybychom nehráli, dostaneme pokutu. Hrajeme doma, tak snad se nic velkého nestane," říká Daniel Sekyra z SK Verneřice, které jsou 20 kilometrů od Děčína.


Lokomotiva Děčín
Zdroj: facebook.com Lokomotiva Děčín


Přesto kluby věří, že Junior Roma i díky kontumacím nejnižší soutěž vyhraje. Když postoupí o parto výš, aspoň prý se nepohodlného soupeře zbaví. Lokomotiva Děčín po čtyři roky starém incidentu raději přešla do jiného okresu.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Úžasné krasavice: Podívejte se na finále soutěže Miss Roma

Neuvěřitelné video ze slovenské myčky: Takhle čistí auto Romové

ram TN.cz