Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.6. 2011 07:18

Fenin na srazu: Stále nevím, kde budu hrát. Do Čech ale NECHCI!

Témata:

Martin Fenin prožil ve Frankfurtu prachbídnou sezonu. Jeho celek sestoupil z bundesligy a Fenin se navíc moc často na zeleném pažitu neobjevoval. Jeho setrvání v klubu tak podle všeho bude záviset na novém kouči.

Fenin letos na hřišti odehrál v bundeslize necelých 800 minut a připsal si jeden soutěžní gól. I proto zvažuje odchod jinam. "Ta sezona byla špatná, ale je to už 14 dní a nějak jsem se s tím sestupem vyrovnal. Spíše už musím přemýšlet nad tím, co udělat v příští sezoně, aby to pro mě bylo co nejlepší," řekl Fenin při úterním setkání s novináři v Hotelu Praha.

 

 

Frankfurt přebral v úterý nový trenér Armin Veh a Fenin přiznává, že jeho další budoucnost bude záležet na tom, zda ho bude Veh v týmu chtít. "Dozvěděl jsem se to na cestě do Prahy. Ukáže se až časem, jaký bude mít plán a jak se ke mně bude stavět. Záleží na tom, co si řekneme, musí to všechno pasovat. Pokud to tak bude, budu o setrvání vážně přemýšlet," prohlásil bývalý útočník Teplic.

 

Veh nemá rád Čechy?

 

Veh naposledy vedl Hamburk a čeští hráči Jarolím s Drobným s ním nemají příliš dobré zkušenosti. To samé může vyprávět i Jan Šimůnek, který Veha zažil ve Wolfsburgu. "Budu volat Davidovi Jarolímovi, který měl s trenérem v Hamburku určité problémy. Zavolám i dalším hráčům, včetně Jaroslava Drobného a Honzy Šimůnka. Ale stejně se rozhodne až poté, co se s trenérem potkám. Vypadá to, že Češi pod Vehem moc nehrají, ale snad budu výjimka," doufá čtyřiadvacetiletý útočník.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Svou situaci prý čtyřiadvacetiletý hráč probíral i s koučem národního mužstva Michalem Bílkem. "Trenér říkal, že i když zůstanu ve druhé lize, nebude to problém. Samozřejmě, že když nebudu ani ve druhé lize dávat góly, tak je jasné, že v reprezentaci mít šanci nebudu. Pokud ale bude hrát Frankfurt nahoře, nevidím důvod, proč by mi to mělo zavřít dveře do reprezentace," uvedl mladý útočník. "Každopádně bych preferoval setrvání v Německu, do Čech bych se asi nevracel," připustil Fenin.

 

Právě Bílek prý Fenina přemluvil, aby s národním mužstvem odjel do Japonska, přestože si útočník Frankfurtu chtěl po sezoně dopřát dovolené. "Jsem rád za každý reprezentační sraz, ale doufám, že to není jen proto, abych zaplnil nominaci. To by pro mě nemělo smysl. Trenér Bílek mi ale řekl, že se mnou počítá, takže to vlastně hodně rozhodlo," uzavřel Fenin.

tn.cz / Mediafax