Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 8. 2009

Dušan Uhrin starší, stříbrný z Wembley, končí s trénováním

Témata:

Veleúspěšný český kouč by mohl mluvit o proklatém Tehelném poli, kde se reprezentanti brzy představí v klíčovém zápase kvalifikace MS.

Český fotbalový trenér Dušan Uhrin starší po své rezignaci ve Slovanu Bratislava oznámil, že se jednalo o jeho poslední trenérskou štaci a že skončí s trénováním. V úterý to uvedl server sme.sk.


Odešel, vedení Slovanu si to ale nepřálo


Uhrin se rozhodl skončit na lavičce týmu po dvou vysokých porážkách na hřišti Ajaxu Amsterdam (0:5) a v Prešově (0:3). Na lavičce Slovanu Bratislava tak vydržel necelé dva měsíce, přitom smlouvu měl až do konce letošního roku a vedení klubu stálo o to, aby ji dodržel.


Zkušený kouč se rozhodl definitivně uzavřít svou kariéru. "Dál už trénovat nebudu. Možná ještě někde budu pracovat jako sportovní ředitel, s trénováním ale zřejmě končím. Byla to má poslední trenérská štace," prohlásil šestašedesátiletý Uhrin.


Proklaté Tehelné pole


"Moje působení na lavičce Slovanu bylo velmi krátké. Hodně to urychlily i prohry na Ajaxu a v Prešově. Nemyslím si, že by pro mě bylo Tehelné pole zakleté, ale je pravda, že také tady jsem skončil po čtyřech a půl letech práce u české reprezentace," uvedl Dušan Uhrin starší.


Uhrin vedl řadu českých fotbalových týmů (Hradec Králové, Sparta Praha, Bohemians Praha, Teplice) a byl i reprezentačním trenérem České republiky. Jeho největším úspěchem s reprezentací bylo druhé místo na Euru 1996. Působil též v zahraničí, např. ve Švédsku, na Kypru či v Gruzii, kde získal v roce 2008 s klubem Dinamo Tbilisi po třech letech mistrovský titul.

tn.cz / Mediafax