Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.1. 2011 16:13

DALŠÍ PROHRA: Sparta v Dubaji skončila poslední

Témata:

Fotbalisté pražské Sparty prohráli ve středečním utkání o 5. místo s ukrajinským Šachtarem Doněck 1:2 a obsadili až poslední šesté místo. Na trávník se ale po roční pauze vrátil Luboš Hušek.

Fotbalisté pražské Sparty prohráli ve středečním utkání o 5. místo na mezinárodním turnaji v Dubaji s ukrajinským Šachtarem Doněck 1:2 a obsadili až poslední šesté místo. Informaci přinesly oficiální stránky pražského celku.

 

"Stejně jako ve druhém zápase v Dubaji se nám nepovedl úvod. Teď to však bylo ještě horší než v utkání se Zenitem, protože jsme v prvních minutách inkasovali hned dvě branky. Proti tak silnému týmu jako je Šachtar už jsme pak měli jen malou šanci na úspěch," hodnotil poslední vystoupení Sparty ve Spojených arabských emirátech trenér českého celku Jozef Chovanec.

Jiří Kladrubský
Zdroj: Mediafax Zraněný Jiří Kladrubský

"Přestože se nám nepodařilo ani v jednom ze tří zápasů na tomto turnaji zvítězit, budeme do Prahy odjíždět spokojení, protože jsme tady mohli trénovat ve výborných podmínkách. Příležitost změřit v této fázi přípravy, kdy ještě tvrdě trénujeme, síly s tak velkými kluby, je obrovsky přínosná," řekl Chovanec.

 

Ten byl spokojený také s výkony svých svěřenců. "I přes nepříznivé výsledky mě na turnaji v Dubaji potěšily výkony některých hráčů. Ale ani to ještě není úplně směrodatné, hodně jsme točili sestavou, prakticky ani jednou jsme nevyběhli na trávník v nejsilnějším složení. Bylo důležité udělat si obrázek o aktuální formě hráčů, o všech jsme získali cenné poznatky," vysvětlil Chovanec.

 

V utkání o třetí místo uspěli hráči slovenského mistra MŠK Žilina, kteří porazili irácký FC Persepolis 3:1, když si tříbrankový náskok vypracovali už v prvních dvaceti minutách. Navíc Persepolis hrál téměř hodinu oslaben o vyloučeného Haghiriha.

 

Fotbalový turnaj MatchWorld Cup v Dubaji - utkání o 5. místo:
Sparta Praha - Šachtar Doněck 1:2 (1:2)

Branky: 45.+2 Kadlec - 8. Douglas Costa, 14. Adriano.
Sestava Sparty: Zítka (46. Blažek) - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Sionko (71. Kadeřábek), Hušek (45. Abena), Vacek (88. Třešňák), Matějovský, Kadlec - Kweuke.

TN.cz