Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 7. 2009

Český trenér Fitzel končí u reprezentace Malty

Dušan Fitzel
Témata:

Dušan Fitzel ukončil z osobních důvodů své angažmá u fotbalové reprezentace Malty, na jeho místo nastoupí bývalý obránce národního týmu John Buttigieg.

Tomu bude jako asistent pomáhat někdejší záložník Carmel Busuttil. V úterý o tom informoval server Evropské fotbalové unie (UEFA).


Fitzel vedl fotbalisty Malty od roku 2006. V kvalifikaci mistrovství Evropy 2008 se mu s týmem povedlo porazit Maďarsko 2:1, čímž se postaral o první vítězství Malťanů v soutěžním zápase od roku 1993, a remizovat s Tureckem 2:2. Malta má momentálně v kvalifikaci světového šampionátu 2010 na kontě jeden bod a ve skupině 1 se 9. září utká se Švédskem a 14. října s Portugalskem.


Pětačtyřicetiletý Buttigieg, který loni vedl fotbalisty Birkirkary a v letech 1987 - 2000 odehrál za Maltu celkem 97 zápasů, působil také v anglických celcích FC Brentford a Swindon Town. Maltskou reprezentaci by měl koučovat následujících pět let. Pětačtyřicetiletý Busuttil je s 23 góly historicky nejproduktivnějším střelcem národního týmu. V dresu belgického Genku zaznamenal ve 166 zápasech 45 branek.

tn.cz / Mediafax