Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 5. 2010

Česká firma PSG a pařížský fotbalový klub se přou o doménu

Web PSG
Zdroj: Oficiální zdroj
Témata:

Tuzemská firma si zaplatila doménu psg.eu, ale nyní jí pro sebe chce pařížský velkoklub.

Česká stavební společnost PSG se pře se slavným fotbalovým klubem Paris St. Germain o internetovou doménu psg.eu. Firma, která staví například Kongresové centrum ve Zlíně a sponzoruje místní hokej, má adresu zaregistrovanou, fotbalový tým ji ale chce pro sebe. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD) pro Zlínský kraj.
 

Hlavně v západní Evropě si sportovní fanoušci pod zkratkou PSG vybaví zkratku pařížského klubu, který v letošní sezoně vyhrál Francouzský pohár. Díky shodným iniciálám jsou nyní česká firma a francouzský klub ve sporu. "Určitě se nějak domluvíme. Nevidím důvod, proč bychom se měli s takovým klubem přetahovat," řekl MfD místopředseda představenstva PSG Juraj Surovič.

Web PSG
Zdroj: Oficiální zdroj

Podle listu je v právu zlínská společnost, která tuto internetovou adresu používá. Jako první si ji zaregistrovala a čekala, jestli se neobjeví další zájemce. Ale protože ve stanovené lhůtě se nikdo neozval, adresu získala pro sebe.
 

Francouzi však zavolali s tím, že psg.eu chtějí pro sebe.
Surovič poznamenal, že námitka přišla s velkým odstupem. Přesto se nebrání dohodě. "Domlouváme se na tom, na co se bude registrace vztahovat. K dohodě dojde i díky tomu, že obě společnosti se věnují různým oborům. Zlínské PSG navíc nemá fotbal ve svém sponzorském portfoliu," doplnil Surovič s tím, že prioritou firmy je hokej a motorismus.

tn.cz / ČTK