Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 12. 2011

Černý si spravil chuť po nepovedeném roce v Turecku

Jaroslav Černý, Martin Jílek, Elton Lira, Tomáš Polách
Zdroj: Mediafax
Jaroslav Černý ještě v dresu Slavie (uprostřed)
Témata:

Fotbalový záložník Jaroslav Černý si zlepšil náladu při tradičním vánočním fotbale v Opavě.

Nepříliš povedený fotbalový rok má za sebou záložník Jaroslav Černý, který zažíval finanční problémy ve Slavii Praha, proto se v lednu rozhodl odejít do tureckého Ankaragücü, tam ovšem nyní kvůli dluhům také končí. V úterý si Černý spravil chuť při tradičním vánočním fotbale v Opavě.

 

V Opavě se na umělé trávě utkávají bývalí a současní fotbalisté Slezského FC, které doplňují vybraní fanoušci. V úterý se v Opavě sešla slušná společnost. V týmu bývalých hráčů nastoupili třeba Jan Nezmar, Zdeněk Pospěch, Alois Grussmann, Jan Baránek, Martin Rozhon a také Černý, který v roce 2001 v Opavě debutoval v ligové soutěži. „Mám to z Horního Benešova, odkud pocházím, jen 20 kilometrů, takže když mě pozvou, tak vždycky rád přijedu a potkám se s kluky,“ podotkl Černý v rozhovoru pro agenturu Mediafax.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Opavu jako místo svých ligových začátků pochopitelně pozorně sleduje. „Když před rokem Opava sestoupila, tak mi to bylo líto, ale letní návrat do druhé ligy to spravil. Teď jí jenom přeju, aby letošní první rok zvládla a do dvou tří let třeba hrála o postup do první ligy,“ dodal.

 

Kromě Opavy hrál Černý ligovou soutěže také za Sigmu Olomouc, Zbrojovku Brno, České Budějovice a naposledy Slavii Praha. Celkem stihl 205 ligových zápasů a dal v nich 25 gólů. Letos v lednu však kvůli finančním problémům "sešívané" opustil a poprvé v kariéře zamířil na zahraniční angažmá. Ovšem v Ankaragücü se spíše trápil. „Hodně jsem toho promarodil a to angažmá celkově nestálo za moc. Teď jsme s Honzou Rajnochem a slovenským brankářem Štefanem Seneckým dali výpověď,“ poukázal Černý na to, že také v Turecku narazil na klub s velkými problémy.

 

Teprve před týdnem doručil Černému jeho advokát znění výpovědi, takže svou budoucnost ještě nezná. „V lednu si budu muset něco najít. Rád bych zůstal ještě v zahraničí, ale vím, že to nebude jednoduché. Nejsem už nejmladší, a tak bych byl asi rád i za dobrou prvoligovou nabídku,“ doplnil jednatřicetiletý dvojnásobný reprezentant.

Mediafax