Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 1. 2012

Cantona se chystá kandidovat na prezidenta

Eric Cantona
Zdroj: oficiální zdroj
Témata:

Někdejší věhlasný fotbalista Eric Cantona se chystá kandidovat na francouzského prezidenta.

Cantona, který proslul zejména jako klíčový hráč anglického klubu Manchesteru United, zaslal starostům francouzských měst dopisy s žádostí, aby podpořili jeho kandidaturu.
 

K tomu, aby mohl být registrován jako kandidát do voleb, které se uskuteční letos v dubnu, potřebuje sehnat podpisy 500 volených představitelů.
 

Nyní pětačtyřicetiletý Cantona, jemuž Angličané přezdívali Král Eric, v rozhovoru pro deník Libération řekl, že jako prezident by chtěl zlepšit bytové podmínky Francouzů. "Musím něco dělat, protože lidé chtějí, abych se angažoval," tvrdí v rozhovoru Cantona, který s Manchesterem čtyřikrát vyhrál Premier League.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

V politice však žádný úspěch nezaznamenal. Spíše posměšky. Francouzi nechali bez povšimnutí jeho výzvu z roku 2010, aby vybrali peníze z bank, a tak finanční ústavy potrestali za to, že způsobily finanční krizi.
 

Bankéři a politici označili jeho prohlášení za "naivní" a "neodpovědné". Cantonovy šance ve volbách jsou mizivé. Za jejich favority jsou pokládáni socialista Francois Hollande a obhájce prezidentství, konzervativec Nicolas Sarkozy.
 

Mediafax