Aktualizováno 21.8. 2010 21:25

Van Nistelrooij zajistil Hamburku dvěma góly výhru nad Schalke

Nizozemský kanonýr Hamburku Ruud van Nistelrooij zařídil výhru Hamburku nad Schalke 2:1..

Šlágr úvodního kola německé ligy mezi Hamburkem a Schalke skončil lépe pro domácí fotbalisty, kteří díky dvěma gólům kanonýra Ruuda van Nistelrooije zdolali oslabeného soupeře 2:1.

V hamburské Imtech Areně se odehrál souboj bývalých ofenzivních spoluhráčů z Realu Madrid: čtyřiatřicetiletého Van Nistelrooije a o rok mladšího Španěla Raúla, který do Schalke v létě přestoupil po dlouhých šestnácti letech strávených v "Bílém baletu".

Jasným vítězem "minisouboje" se stal Van Nistelrooij, který Hamburk nejprve minutu po přestávce poslal do vedení a tři minuty po vyrovnávacím gólu střídajícího Farfána v závěru rozhodl.

Hosty výrazně oslabil stoper Höwedes, který byl po hodině hry vyloučen za dvě žluté karty během sedmi minut. Z českých fotbalistů nastoupil v domácím dresu pouze záložník David Jarolím, brankář Drobný zůstal mezi náhradníky. Obránci David Rozehnal a Miroslav Štěpánek nebyli ani na lavičce.

Brémy utrpěly vysokou porážku v Hoffenheimu

Na první kolo bundesligy nebudou vzpomínat v dobrém fotbalisté Werderu Brém. Poté co ve středu porazili ve 4. předkole Ligy mistrů Sampdorii Janov 3:1 a mají účast v milionářské soutěži na dosah, nestačili v německé lize na Hoffenheim. Už během prvního poločasu čtyřikrát inkasovali a na hřišti soupeře prohráli 1:4.

Oba nováčci zahájili bundesligu výhrami

Oba nováčci německé fotbalové ligy zahájili sezonu výhrami 3:1 na hřištích soupeřů. Kaiserslautern s českými záložníky Jiřím Bílkem a Janem Morávkem v základní sestavě uspěl v Kolíně nad Rýnem, St. Pauli ve Freiburgu.

Zápas v Kolíně začal pro domácí velmi špatně, protože už v 87. vteřině dostal červenou kartu libanonský stoper Júsif Mohamad a stal se nejrychleji vyloučeným hráčem v historii soutěže. Útočník Novakovič přesto v osmé minutě poslal oslabené domácí do vedení po minele brankáře Sippela.

Hráči Kaiserslauternu využili výhodu až v závěrečné dvacetiminutovce. Dvěma góly během čtrnácti minut otočil zápas chorvatský útočník Lakič a dvě minuty před koncem potvrdil výhru třetí trefou střídající záložník Iličevič.

Otočit utkání se povedlo i fotbalistům St. Pauli, kteří vstřelili ve Freiburgu tři branky během posledních osmi minut. Domácí stoper Pavel Krmaš do zápasu z lavičky nezasáhl.

Bundesliga, 1. kolo - sobotní zápasy

Hoffenheim - Brémy 4:1 (4:1)
Branky: 20. Demba Ba, 37. Mlapa, 41. Ibiševič, 43. Salihovič - 3. Frings z pen.

Mönchengladbach - Norimberk 1:1 (1:1)
Branky: 31. Idrissou - 15. Hegeler.

Kolín nad Rýnem - Kaiserslautern 1:3 (1:0)
Branky: 8. Novakovič - 70. a 84. Lakič, 88. Iličevič. ČK: 2. Mohamad (Kolín).
V základní sestavě Kaiserslauternu nastoupili čeští fotbalisté Jiří Bílek a Jan Morávek. Bílek odehrál celý zápas, Morávek byl v 78. minutě střídán. Jejich krajan a spoluhráč obránce Jan Šimůnek proseděl zápas jen na lavičce náhradníků.

Freiburg - St. Pauli 1:3 (0:0)
Branky: 71. Demba Cissé - 83. Boll, 89. Sukuta-Pasu, 90. Bartels.
Český fotbalista Pavel Krmaš chyběl v základní sestavě Freiburgu a do zápasu nezasáhl.

Hannover - Frankfurt 2:1 (1:1)
Branky: 21. Rausch, 75. Konan - 27. Köhler.
Český útočník Martin Fenin do zápasu v dresu Frankfurtu nezasáhl.

Hamburk - Schalke 2:1 (0:0)
Branky: 46. a 83. Van Nistelrooij - 80. Farfán. ČK: 61. Howedes (S).
Český záložník David Jarolím nastoupil v základní sestavě HSV a odehrál celý zápas, gólman Jaroslav Drobný seděl jen na lavičce náhradníků Hamburku. Obránce HSV David Rozehnal ani jeho spoluhráč Miroslav Štěpánek nebyli k zápasu nominováni.