Aktualizováno 26.9. 2010 00:31

Bílý balet ztratil v Levante, do čela ligy jde Valencie

Fotbalisté Valencie porazili v 5. kole španělské ligy Gijón na jeho hřišti 2:0 a jsou v čele tabulky před Barcelonou a Realem Madrid.

Bílý balet spadl na třetí místo kvůli ztrátě na půdě Levante, kde jen remizoval 0:0. Naopak Barcelona i bez zraněného Lionela Messiho vyhrála na hřišti Bilbaa 3:1.

Útočnou sílu zatím Real předvádí jen na papíře

Tým trenéra José Mourinha v pěti ligových kolech sice inkasoval jen jednou, na svém kontě už ale má dvě remízy. Navíc i skóre 6:1 je vzhledem k útočné síle madridského celku za očekáváním.

Hráči Realu na hřiště Levante dominovali, znovu však neproměnili několik slibných šancí. Domácí, kteří v úvodních třech kolech inkasovali nejvíce branek ze všech týmů, udrželi čisté konto podruhé za sebou a minimálně do nedělních zápasů opustili sestupové příčky.

"Netopýři" venku prostě válí

Valencie rozhodla zápas v Gijónu už v úvodní desetiminutovce a naplno tak bodovala i ve třetím ligovém venkovním utkání v sezoně. Premiérovou branku ve Španělsku si připsala letní turecká posila z Galatasaraye Mehmet Topal, náskok o dvě minuty později zdvojnásobil útočník Soldado svým prvním ligovým zásahem v dresu Valencie.

Barcu nasměroval ke třem bodům Keita

Před Real se posunula i Barcelona, byť také hrála v Bilbau dlouho bez branek, a to se domácí museli od 34. minuty obejít bez vyloučeného Amorebiety. Přesilovku využil až krátce před uplynutím hodiny hry Keita a náskok zvýraznil čtvrt hodiny před koncem Xavi. V závěru dostal červenou kartu také barcelonský Villa a při hře v deseti hráčích ještě padl na obou stranách gól.