Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 2. 2012

Baník Ostrava koupili od Petery podnikatel Adámek a spol.

Baník Ostrava
Zdroj: Mediafax
Témata:

Novým majitelem Baníku Ostrava je od pondělka 13. února podnikatel Libor Adámek a jeho SMK Reality Invest spolu s agenturou PAM market.

Oba noví vlastníci získali od dosavadního majitele Tomáše Petery 95 procent akcií, které dosud držel, zbytek patří občanskému sdružení FC Baník Ostrava.
 

Noví majitelé vstupují do klubu s jasnou strategií. „Projekt s názvem „Zachraňme Baníček!!!“ má tři základní pilíře: Zachraňme klub!!! Zachraňme ligu!!! a Zachraňme Bazaly!!!,“ řekl jednatel PAM market Petr Šafarčík, který byl členem představenstva klubu v sezoně 2003/04, kdy Baník Ostrava získal mistrovský titul.
 

„V nejbližší době musíme dosáhnout dohody s věřiteli o restrukturalizaci dluhů. Majetkovou účast jsme nabídli Statutárnímu městu Ostrava a připravili jsme akciové opce pro strategické partnery. Zároveň je zpracován stabilizační rozpočet pro roky 2012 – 2015,“ objasnil Šafarčík.
 

K záchraně ligové soutěže je nezbytné podle nových majitelů stabilizovat kádr. „Proto jsme si již v rámci vyjednávání o koupi majoritního podílu od Tomáše Petery vymínili, že nedojde k připravovaným prodejům hráčů základní sestavy,“ podotkl Libor Adámek. „Musíme se vrátit k modelu, kdy kádr týmu tvoří odchovanci, a proto potřebujeme vybudovat tréninkové centrum mládeže,“ přidal Adámek.
 

Zcela zásadní pro nové majitele je fakt, aby tým nadále působil na ostravských Bazalech. „Je to pro nás zcela zásadní fakt, doufáme, že se nám podaří od vedení FAČR dohodnout výjimku, aby Baník mohl nadále hrát na Bazalech. Zároveň jsme zahájili jednání s městem na přípravě projektu renovace Bazalů,“ doplnil Adámek.
 

Mediafax