Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.6. 2015 14:28
video Nizozemí - USA

Bacha, letí míč! Dělovka do spoluhráčovy hlavy skončila gólem

Gól Memphise Depaye
Zdroj: YouTube.com/ Twitter

Nizozemci si přípravné fotbalové utkání proti USA zřejmě za rámeček nedají. Ačkoliv vedli už 3:1, nakonec z domácího trávníku odešli poraženi. K lepšímu výsledku „Oranjes“ nepomohl ani kuriózní gól Depaye.

Soupeř českých fotbalistů v kvalifikaci o mistrovství Evropy nezačal utkání proti Američanům nejlépe. Byť Nizozemci po gólu Huntelaara vedli, svěřenci Jürgena Klinsmanna brzy srovnali a od dalších branek zachránily Oranjes zákroky brankáře Cillessena a branková konstrukce.

 

Do druhé pětačtyřicetiminutovky ale domácí vstoupili o poznání lépe. Nejprve se podruhé prosadil Huntelaar a o chvíli později přišel kuriózní moment v podání dvojice Huntelaar – Depay.

 

K prvně jmenovanému se na hranici velkého vápna dostal míč, Huntelaar vypálil, dělovka ale cestou do brány narazila na překážku. Tou byla hlava posily Manchesteru United Memphise Depaye.

  

  

Tomu nejen, že Huntelaarova pumelice nezpůsobila žádnou újmu na zdraví, ale míč se po kontaktu s jeho hlavou odrazil přímo za záda amerického brankáře. Do jaké míry v tom ze strany obou hráčů byl úmysl, těžko říci, každopádně fotbalisté v bílo-oranžových dresech v tu chvíli vedli 3:1.

 

Vedení však nakonec ztratili. Dvacet minut před koncem snížil Brooks a v samém závěru pak Williams a Wood rozhodli o výhře Američanů.

TN.cz