Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 2. 2015
darts premier league

Dave Chisnall stále neporažen! Zavíral jako démon

Huybrechts
Zdroj: PLDarts

Dave Chisnall pokračuje ve skvělé formě v šipkové Premier League, ve čtvrtek v Belfastu dokázal v krásném zápase porazit Kima Huybrechtse. Oba hráči dosáhli na vlas stejného průměru 107,01 na tři šipky, ale Chizzy dokázal zavřít ve správných chvílích a vyhrál 7:4.

V zápase měli hráči několik náběhů na zavření devátou šipkou, Chisnall ve druhém legu netrefil až osmou a Belgičan v devátém legu dokonce minul až devátou šipkou D12.
Po zápase Dave Chisnall řekl: "V minulých týdnech jsem netrefoval triply 20, ale dobře jsem zavíral, dnes večer jsem dokázal obojí. Jsem šťastný, že zůstávám bez prohry a doufám, že naše hra všechny diváky zaujala“.


Huybrechts vs. Chisnall
Huybrechts vs. Chisnall


Michael van Gerwen má rovněž 7 bodů, když ho o stoprocentní úspěšnost připravil Adrian Lewis. Jackpot dokázal využít nabídnuté šance a ujal se vedení 5:2, Holanďan snížil na 5:4 i díky skvělému deseti-šipkovému legu. Lewis si zajistil v dalším legu bod, ale MvG získal další dva legy a srovnal na konečných 6:6.
 

Michael van Gerwen skočil zápas s průměrem 106 oproti Lewisovým 98 a řekl: „Poté, co jsem prohrával 2:5, jsem s bodem spokojen, ale myslím, že jsem byl lepším hráčem.“
Adrian Lewis prohlásil: „Po vedení 5:2 beru remízu jako prohru, ale musím to hodit za hlavu a myslet na další kolo. Jsem spokojen se svojí formou, ale ztratil jsem rytmus.
Trochu jsem zpomalil na dablech a to se přeneslo i do mého skórování, musím to správně vyvážit.“
 

Gerwen vs. Lewis
Gerwen vs. Lewis

 

Mistr světa Gary Anderson je na třetím místě tabulky po třetím vítězství v sezóně, dokázal otočit zápas proti Jamesi Wadeovi na 7:4. Wade se ujal vedení 2:0 a 3:1, když trestal špatné dably skotského hráče, Anderson prokázal mentální sílu a otočil na 4:3, The Machine vyrovnal na 4:4, ale pak už by Anderson nezastavitelný.
 

„Cítil jsem se trochu nekoncentrovaný, jsem rád za vítězství a tři výhry ze čtyř zápasů jsou nesporně dobrým začátkem sezóny,“ řekl Gary Anderson.


Anderson vs. Wade
Anderson vs. Wade

Phil Taylor je po čtvrtku v tabulce na 4. místě po remíze s Peterem Wrightem. Peter se dostal proti šipkám do vedení 3:2, Phil okamžitě udělal re-break a ujal se vedení 4:3, v dalším legu proti šipkám Taylor promarnil 4 šipky na dablech a Wright srovnal. Poslední 4 legy už šli vždy za hráčem, který zahajoval leg, takže nakonec oba brali zaslouženě po bodu.


Wright
Wright


„Jsem na sebe trochu naštvaný, protože jsem odevzdal jeden bod. Měl jsem šance, ale nevyužil jsem je a to byla chyba,“ řekl Taylor.
 

Taylor vs. Wright
Taylor vs. Wright


Obhájce titulu Raymond van Barneveld dokázal porazit 7:4 Stephena Buntinga. Barney ztrestal 12 Buntingových promarněných šipek na dablech a ujal se vedení 4:0 potažmo 5:1. Ale stejně jako minulý týden soupeř začal srovnávat hru, Bunting snížil na 5:4, pak Holanďan odmítl další podobnost s 3. kolem a třemi legy v řadě se odpoutal z pásma vyřazení.
 

„Jsem rád za vítězství, protože v minulých zápasech jsem svoje šance zahazoval a dnes jsem je dokázal proměnit,“ řekl van Barneveld. „Stephen minul neuvěřitelný počet dablů a pustil mě do hry.“
 

„Každý týden je jedna velká bitva, protože hrají je výborní hráči. Průměry nic neznamenají, vše je jen o dablech a vítězstvích.“

Barneveld
Barneveld


Výsledky 4. kolo Odyssey Arena, Belfast
Kim Huybrechts 4-7 Dave Chisnall
Gary Anderson 7-4 James Wade
Michael van Gerwen 6-6 Adrian Lewis
Stephen Bunting 4-7 Raymond van Barneveld
Phil Taylor 6-6 Peter Wright
 

Barneveld
Barneveld

 

TN.cz
Reklama

 

Reklama