Publikováno 20. 4. 2011

Platini: Vstupenky na finále Ligy mistrů jsou příliš drahé

Michel Platini
Zdroj: Mediafax

Šéf UEFA Michel Platini souhlasí s tím, že lístky na finále nejprestižnější fotbalové soutěže jsou předražené.

Prezident Evropské fotbalové asociace (UEFA) Michel Platini se omluvil za cenu vstupenek na letošní finále Ligy mistrů ve Wembley a potvrdil, že do budoucna zváží levnější kategorii vstupenek pro rodiny.

Když byly oznámeny ceny vstupenek na finále Ligy mistrů, které se bude hrát 28. května v londýnském Wembley, zvedla se vlna nevole. Nejlevnější lístek totiž stojí 150 liber (4125 Kč) plus ještě 26 liber (715 Kč) poplatek za rezervaci.

Platini, který byl v Londýně předat trofej pro vítěze Ligy mistrů starostovi města Borisi Johnsonovi, řekl novinářům: „Byla to chyba a není to dobré rozhodnutí. Ovšem není jednoduché určit cenu lístků finále takové soutěže. Dostali jsme přes 200 tisíc žádostí na 10 tisíc lístků, a když si nyní budete chtít vstupenku koupit na černém trhu, jsou desetkrát dražší, než jakou jsme určili my.“

Platini připustil, že by chtěl v budoucnu zavést novou kategorii vstupenek – pro rodiny. „Měla by být levnější, ale když se ty lístky dostanou na černý trh, kolik budou stát?“ ptá se Platini.