Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.8. 2013 17:28
VIDEO podivný rituál

Ovce o život nepřijde. Žádná zvířata se zabíjet nebudou, zatrhli Karagandě

Ovce na porážku kvůli Karagandě nepůjde. Ilustrační foto
Zdroj: Getty Images
Ovce na porážku kvůli Karagandě nepůjde. Ilustrační foto
Témata:

Fotbalisté Šachťoru Karaganda nakonec před dnešní odvetou závěrečného předkola Ligy mistrů na hřišti Celticu Glasgow ovci neobětují.

Trenér Viktor Kumykov sice o rituálu, který kazašskému týmu před týdnem v domácím utkání pomohl k výhře 2:0, uvažoval, podle skotského celku však šlo jen o nedorozumění.
 

"K ničemu takovému rozhodně nedojde," citoval server BBC mluvčího Celticu. "Mluvili jsme se zástupci Šachťoru a ti nám jasně řekli, že něco takového určitě nemají v úmyslu," dodal.
 

Před úvodním zápasem se Celticem obětovali na hřišti Karagandy ovci:Karaganda nechala před úvodním zápasem proti Celticu přímo na hřišti v Astaně za dohledu duchovního rituálně podříznout ovci. Oběť si údajně vyžádali sami hráči pro štěstí, které jim skutečně přinesla. Šachťor se může stát prvním kazašským týmem v historii v základní skupině Ligy mistrů.
 

Rituál však neunikl pozornosti organizace pro etické zacházení se zvířaty PETA, která vyzvala Evropskou fotbalovou unii, aby podobné krvavé obřady zakázala. UEFA skutečně klub před rituály varovala a pohrozila mu disciplinárním řízením.
 

"Informovali jsme Šachťor Karaganda, že zabíjení zvířat není v souvislosti s našimi soutěžemi akceptovatelné a že klub čekají sankce, pokud se to znovu stane," uvedla UEFA v tiskovém prohlášení.

ČTK