Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 3. 2012

Čech po postupu Chelsea: Zápas se musel líbit, hráli jsme na hranici možností

Témata:

Fotbalisté Chelsea dokázali ve středu zvrátit nepříznivý výsledek z Neapole a postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů. Brankář Petr Čech přiznal, že Londýňané se na postup hodně nadřeli a na trávníku nechali skoro všechny síly.

"Za těch osm let, co jsem tady, už jsme nějaké takové zápasy odehráli, ale když člověk postoupí po prohře 1:3 v prvním zápase, navíc po takovém průběhu a s výborným soupeřem, je to nádhera. Přesně pro takové zápasy se fotbal hraje. Lidi si to museli užívat. Spousta střel, pět gólů, šance na obou stranách," nechal se slyšet zkušený český brankář.
 

Chelsea ovládla středeční odvetu, ovšem Neapol byla v druhé půli po kontaktním gólu Inlera stále ve hře o postup. "Když střílel, vůbec jsem balón neviděl. Navíc to krásně trefil. S tím se nic dělat nedalo. Ale pořád do konce zbývalo dost času a tomu týmu jsem prostě věřil a byl jsem přesvědčen, že aspoň jeden gól ještě dáme," doufal Čech.
 

Italové hrozili z rychlých protiútoků, sám Čech musel "Blues" několika zákroky podržet. Nejtěžší prý předvedl po střele Hamšíka. "Míč byl tečovaný do protipohybu a měl jsem co dělat, abych tam stihl vrátit nohu. Měli jsme navíc štěstí, že jsem balón vykopl mimo dosah ostatních. A ve druhé půli to byl zákrok při střele Zunigy za stavu 2:1. Kdyby dali druhý gól, asi bylo hotovo. Ale nakonec jsme ho vstřelili my. Jsem rád, že jsem svojí troškou přispěl do toho ideálního večera," uvedla česká jednička.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Středeční odvetný zápas byl nesmírně fyzicky náročný. "Hráli jsme na hranici našich možností a byli jsme odměněni čtvrtým gólem. Pak už to bylo jen o tom, jestli výsledek udržíme. Taky se v závěru projevila zkušenost některých hráčů. Kdyby se spočítaly všechny starty v Lize mistrů sestavy, v jaké jsme nastoupili, asi by to bylo hodně vysoké číslo. Každý hráč do toho dal maximum a bylo vidět, že to všichni odjezdili po zadku," uvedl Čech. Všem hráčům přišel po zápase pogratulovat také majitel Roman Abramovič. "Užívali jsme si to. I v kabině byla nálada adekvátní tomu, co jsme dokázali na hřišti. Pogratulovat nám přišel i Roman Abramovič. Měl samozřejmě taky velkou radost."
 

Chelsea je jediným anglickým zástupcem v milionářské soutěži, daří se jí po změně trenéra. Ital Di Matteo vyhrál všechny tři zápasy v nové funkci. "Je to ideální začátek pro jeho trénování a všichni budeme rádi, když se jeho série natáhne ještě na mnoho dalších zápasů," věří český brankář. "Všechno vypadalo špatně a teď je to zase dobré. Porazili jsme Birmingham v FA Cupu, v lize Stoke a teď jsme postoupili přes Neapol. Ale chce to pokračovat. Už v neděli hrajeme FA Cup s Leicesterem a musíme urvat postup do semifinále. V příštím týdnu máme dva přetěžké a strašně důležité zápasy v lize (Manchester City, Tottenham). Když je zvládneme, mohou nás dostat na třetí místo," dodal český brankář.

tn.cz / Mediafax