Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.2. 2015 16:12
Univerziáda

Čeští vysokoškoláci vstupují do play-off! Zlomí prokletí?

Univerziáda 2015 Granada

Po deseti letech má český hokej opět příležitost přivézt medaili ze zimní univerziády. První překážkou bude ve středu od 17:00 výběr jihokorejských studentů.

Dlouhých deset let čekají svěřenci Jaroslava Lišky na větší úspěch. Světové univerzitní hry v Innsbrucku a Seefeldu v roce 2005 byly posledním "plodným" šampionátem pro naše vysokoškolské hokejové naděje.

 

Tehdejší finálová prohra 1:4 s favorizovaným Ruskem rozhodně nebyla zklamáním. U týmu byl dnes již zesnulý legendární trenér Jan Eysselt. Čeští a slovenští fanoušci si navíc tento velký úspěch mohli vychutnat, protože mediálním partnerem všech tehdejších soutěží byl předchůdce Nova Sport, totiž Galaxie Sport. 

 

Od té doby ale české výpravy vždy přijely s nepořízenou. Stigma sedmých míst z let 2007, 2011 a 2013 přerušila šestá příčka přivezená z čínské destinace Harbin v roce 2009.

 

Letošní univerziáda probíhá ve španělské Granadě a český tým zakončil základní skupinu v nevídaném stylu. Výhry nad Slovenskem, Španělskem a Čínou při celkovém skóre 20:5 katapultovali naše hokejisty přímo do čtvtrtfinále. V případě výhry navíc narazí na lepšího z dvojice Kazachstán - Japonsko.

 

A to znamená, že jednoho z tradičních hokejových gigantů z Ruska, Kanady a Spojených států amerických by čeští mladíci potkali až v případném finále.

 

V minulosti jsme už dokonce pětkrát dokázali z této akce přivézt zlato. Naposledy to ovšem bylo v roce 1997. Zlomí Česká republika své univerzitní hokejové trápení právě letos? 

TN.cz